Pár slov za všechny...

31. srpen 2014 | 17.18 | rubrika: Psáno od srdce

 Chtěla bych se proměnit v motýla a odletět. Letět přes všechny louky a pole, neohlížet se, nepřistávat.

Letět až do krajů, které zatím nebyly poznány.

Letět do vyčerpání a pak tam, na konci mojí cesty padnout vyčerpáním.

Usnout tak hluboce, jako nikdy předtím.

Pak se probudit, probudit se do nového, nepoznaného světa. Kde jsem já nepoznána a stejně tak všechny moje vzpomínky jsou pryč.  Začít s novým štítem, bez bolesti v srdci, bez touhy vrátit se zpět.

Láska mě změnila

1. prosinec 2012 | 11.24 | rubrika: Psáno od srdce

 PŘED VZTAHEM:

Když jste sama, toužíte potom mít někoho, koho budete moct milovat a kdo bude milovat vás. Utvoříte si krásnou představu o tom, jak právě vy budete ta dokonalá přítelkyně a nebudete dělat chyby, co dělají ženy okolo vás. Nikdy byste nešla za svým mužem do hospody si ho "odvést", nikdy by jste přeci nežárlila na každou ženy, s kterou se baví, ale co ženu, dokonce i na muže nebo na kohokoliv, pokud to nejste vy. Neřekla by jste svému muži, ať už nepije, nesnažila se ho urdžet doma pod záminkami různých aktivit, co můžete spolu sdílet a netrápila se v chvílích, kdy by on byl někde jinde.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 113x

Změnil jsi mě! - Nezměnil!

18. březen 2012 | 12.03 | rubrika: Psáno od srdce
  • - Já jsem se strašně změnila, dělám věci, které jsem dřív nemohla snést a ještě se mi to líbí. Je to absurdní, ale třeba ještě před pár měsíci jsem nemohla mít v posteli ani plyšáka, prostě jsem s ním neusla, musel pryč. Nebo jsem nejradši byla sama, utíkala jsem od všech lidí, pokud jsem nemusela, tak jsem se neukazovala. A teď?
komentáře (7) | přidat komentář | přečteno: 130x

Chybí mi...

14. listopad 2011 | 21.44 | rubrika: Psáno od srdce

Chybí mi to, co jsem nikdy nezažila.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 274x

Už dokážu říct NE

7. leden 2011 | 20.48 | rubrika: Psáno od srdce

 Odmítám toho, kterého jsem milovala.

Vzdálenost

25. prosinec 2010 | 12.16 | rubrika: Psáno od srdce

 Je zvláštní, jak si lidé dřív tak neskutečně blízcí připadají náhle tak daleko od sebe. Dřív se na sebe těšili, teď mají ze setkání obavy. Dřív nemohli přestat mluvit, teď neví, co si říct. Co se najednou stane? V čem a kde je ten zlom?

To jsem JÁ! (Vodnář!)

18. prosinec 2010 | 13.46 | rubrika: Psáno od srdce

ja Jsem člověk, který stojí pevně na zemi, ale přesto se rád často proletí na křídlech fantazie. Zodpovědnost by se mohla stát mým druhým jménem. Jsem cílevědomá, avšak dobře vážím cíle, kterých chci dosáhnout. Mám také sny a touhy, které mi zůstanou navždy uzavřeny. Vlastně jsem snílek, který si občas vytváří vlastní svět, kam utíká před tím skutečným světem. Nikdy mi ale tyhle dva světy nesplynou v jeden.

"Slyší vzdálené bubnování a jde za hvězdou, kterou většina z nás nikdy neviděla."

Fascinují mě bytosti, které svojí nadpozemskou krásou odhalují svoji podstatu. To, že v ně nevěřím, je jen další důkaz mého racionálního myšlení.

Jsem člověk narozený s vlastnostmi, které jiným často přitěžují. Neumím, ba snad nechci, dávat najevo svoje city. Snad proto, že věřím, že se láska nemusí pojmenovávat občas tak v dnešní době lacinými slovy. Láska se cítí a pozná i beze slov. Je pravdou, že díky tomuhle si držím i lidi dál od těla, možná ze stejného důvodu. Dotyky jsou pro mě zatím jen dotyky. Neznamenají pro mě nic moc hlubšího...možná díky minulosti. Stále však věřím ve změnu...
Sobeckost se ve mně vyžívá nadmíru dobře, ale dokáži být sobecká ke kolektivu (myšleno, že dokáži upřednostňovat zájmy kolektivu před ostatními kolektivy).
Moje nálady jsou jako na houpačce, jsem netrpělivá, labilní, nervák, nesnáším pozdní příchody, často sténám nad svým vlastním ubohým Já a pro svoji vlastní pravdu jsem schopná se i prát.

"Fyzická láska je pro ni příjemná, pokud se na ni neklade přílišný důraz. Dovede reagovat na milování s velkou náruživostí, chcete-li však ponechat vztah nějaký čas platonický, nevadí jí to."

Mám ráda dobrou hudbu. Pro někoho snad i fádní, stařešnickou... ráda si poslechnu vše, co se muzikálů týče (vždyť právě muzikály jsou můj koníček), klasickou hudbu, moderní instrumentály nebo i například Dana Hůlku.

Podle znamení jsem typ samotářský, experimentátorský a svobodný. Nesnáším svazování, musím mít čas na své povinnosti, koníčky, přátele... tak praví horoskop. Vlastně, kdo by mě chtěl blíže poznat, měl by si nejdříve přečíst horoskop pro ženu ve Vodnáři a pak posoudit, bude-li to stát za zkoušku. Neříkám, že to sedí ve všem, ale ve většině ano.

"Protože je její povaha tak neosobní, vyjádřit hluboké city pro ni není snadné. Kromě oněch nečekaných poznámek má úzký rejstřík slov k vyjádření lásky a fyzická vášeň je utkána z nití spojených s její myslí a duší. I když osobité názory dovedou někdy tuto dívku do prazvláštních vztahů, jakmile najde toho pravého druha, její manželství je obvykle ideálem štěstí."

Naivně hledám svého prince na bílém koni, těžko nacházím lásku a povrchní hned zahazuji. Proto raději nejdříve zůstávám u přátelství.

"Také se v romantických chvílích může chovat jako neohrabaný medvěd. Hranice mezi přátelstvím a láskou je pro Vodnáře často neviditelná. Milostné písně o lidech, kteří mají oči jen jeden pro druhého, jim připadají hloupé.
Často podlehne náhlému impulsu a pronese poznámku, která nemá žádnou souvislost s tím, o čem mluví ostatní."

Přesto jsem v hloubi romantik a velmi dobře se cítím vedle gentemana. Občasná květina mě dokáže upřímně potěšit a zaujmout moji pozornost. Ale pozor, pokud mám pocit, že za tím dotyčný vidí něco více, než by se mohlo zdát, rychle se stáhnu zpět do své ulity. Jsem velmi prchlivá. A když se necítím ve své kůži, jsem schopná naprosto přestat komunikovat s okolím.

"Patří každému, a přesto nikomu. Její láska může být něžná a inspirativní, ale vždy v sobě bude mít jistou prchavost jako napolo zapomenutá píseň."

Lidé říkají, že jsem tajemná, záhadná. Nikdo mi však nedokázal říci, proč to tak je. Jsem člověk, který o sobě řekne dost (někdy až moc), ale dobře si vybírám komu.

"Jejich zjev je záhadný."

"Pro Vodnáře je jedna věc lhát a druhá nepovědět celou pravdu."

"Potěšující je fakt, že s penězi zachází tato dívka opatrně."

"Nejrychlejší způsob jak ji ztratit, je projevit žárlivost, majetnictví nebo předsudky, být kritický, zkostnatělý nebo ultrakonzervativní. Také si budete muset oblíbit její přátele, kteří se budou zjevovat v nejpodivnějších podobách a velikostech."

komentáře (22) | přidat komentář | přečteno: 1.333x

Vzpomínám...

3. srpen 2010 | 18.19 | rubrika: Psáno od srdce

Tento článek je psaný dne 3.8.10 kolem 10 hodiny do mobilu cestou na rodinný výlet, proto omluvte text bez háčků a čárek. Při psaní jsem poslouchala písničku Possibility ze soundtracku Twilight: New Moon. Tahle písnička ve mně vyvolává smíšené pocityvzpomínky doteď...