Peníze

10. květen 2008 | 12.25 |

Celý život se motá okolo peněz, bez peněz by jsme nejedli, nepili vlastně celkově nežili. Ale proč? Proč peníze v našem životě hrají takovou velkou roli. Proč nemůže být i něco zadarmo. Když je člověk nevydělávající si student, má celkem těžký život, pokud samozřejmě nemá bohaté rodiče.

Nemůže jít nikam za zábavou, vlastně pomalu nemůže nic. A když chce peníze někde sehnat musí na brigádu a věřte mi, ta se taky težko hledá. Když už se konečně sežene jsou tam i problémy a někdy se stane, že vydělané peníze dotyčný neuvidí.

Všechno je prostě za peníze, kdo chce být šťastný musí mát peníze. Ale tohle není zas tak úplně pravda. Říká se, že kdo je bohatý nemá pravé přátelé. Něco na tom bude ale jsou tací lidé, co jsou bohatí a přátelé mají nebo naopak jim to, že přátele nemají vůbec nevadí, prostě mají peníze, tudíš mají všechno, více nepotřebují. Ale opravdu si to i v hloubi duši myslí?

Proč jsou takoví lidé, kteří vstoupí do svazku manželského jen proto aby získali peníze, proč se krade, kvůli penězům, proč se vraždí, taktéž kvůli penězům a majetku. Kdyby tohle na světě nebylo, vraždilo a kradlo by se asi kvůli něčemu jinému... špatný je svět, který nás obklopuje...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Peníze ondra 25. 05. 2008 - 20:12