Zastrašování zločinců smrtí...

25. květen 2008 | 09.53 |
molitev_za_srecno_smrt_1.jpgV pátek jsme ve škole měli probírat naše slohy, někdo psal na téma "Trpět jako Hus" . Měli jsme o tom diskuzi a došli jsme až k tématu, jestli je mučení a tresty smrti správné a jaký mají účinek.

Na toto téma má každý svůj názor. Někdo s tím může souhlasit, jiný nesouhlasit.Já osobně jsem proti mučení, protože z jednoho filmu jsem pochopila, že když je člověk mučen hrozným způsobem, přizná vše, jen aby byl už "volný" .Někdo vydrží míň někdo víc ale v zásadě se po nějaké době každý přizná i k tomu co neudělal. Samozřejmě, že jsou lidé, co i mučení vydrží ale pak už nejsou schopni se nikdy vrátit do normálního života.

A co tresty smrti? O tom bych mohla dlouze polemizovat ale z mé strany jsem tak trochu na hraně. Na jednu stranu bych je dovolila. A to z toho důvodu, že když člověk někoho úmyslně zabije hrozným způsobem, měl by si prožít totéž. Ale zas na druhou stranu, smrt pro něho bude vysvobozením, tož nevím. Pokud neexistuje peklo, tak z toho vyváznou až moc jednoduše.
Dále mě od trestů smrti odrazuje trochu skutečnost, že člověk není neomylný a pokud se zmýlí, zabije nevinného a udělá totéž, co vrah. Když je člověk neprávem ve vězení, můžou ho kdykoli pustit, je jasné , že léta ve vězení se vrátit nedají ale člověk žije a může začít znovu, je tzv. očištěn. Kdežto, když ho zabijete, život už mu vrátit nezle. Jeho jméno je sice očištěno ale již se to nedá vrátit.

Je ale také pravda, že v době, kdy byly povoleny tresty smrti( a někde ještě jsou nebo se chystají být obnoveny) klesla krimilanita. Proč? Jednoduše, než někoho zabijete určitě si to rozmyslíte, pokud víte, že nejspíš zemřete také.

Co si myslíte o tomto způsobu zastrašování zločinců?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zastrašování zločinců smrtí... roxy009®pise.cz 24. 05. 2008 - 13:27
RE(2x): Zastrašování zločinců smrtí... pajenka 24. 05. 2008 - 13:32
RE(3x): Zastrašování zločinců smrtí... roxy009®pise.cz 24. 05. 2008 - 13:43
RE(4x): Zastrašování zločinců smrtí... pajenka 24. 05. 2008 - 13:48
RE: Zastrašování zločinců smrtí... ondra 25. 05. 2008 - 21:13