České dráhy...

8. červen 2008 | 16.09 |
Také to znáte? Jedete vlakem, všechno krásně vychází a najednou se dozvíte, že váš vlak má 30 min zpozdění?Já to znám a věřtě, že NÉ jednou jsem to zažila a vždycky mě to strašně nakrkne.
Představte si, že jedete utahaní vlakem z nějaké akce/práce, sednete do vlaku, říkáte si: ,, hurá už sedím, tak za hoďku jsem doma,,. Usnete, probudíte se přesně v dobu, kdy by jste již měli vystupovat ale co to vidíte? Jste stále v témže městě nebo blízko něj z kterého jste vyjeli před HODINOU. Hodina pryč a vy jste nic neujeli, stojíte a koukáte. Za 5 min vám odjíždí z druhé stanice vlak až domů.Víte, že ho nemáte šanci stihnout. Čekáte, koukáte, potíte se... při 30° vedrech to jde celkem snadno. V kupé je výdýcháno, máte pocit, že se složíte. KONEČNĚ!!! Vlak se pomalu rozjíždí, rychle se snažíte si najít další spoj... šok... jede až za 3 hodiny, co tam budete dělat?

Stalo se vám něco podobného? Mě ano, ač né tak drastického. Poslední dobou co jezdím vlakem se mi snad nestalo, že by nějaký vlak přijel na čas. Ať už je to třeba jen 5 min ale i těch 5 min může pěkně zkomplikovat další dopravu.
Copak s tím ČD nemůžou něco udělat? Copak nemůžou vlaky prostě jezdit na čas. Zaplatím si (celkem dost peněz) za to, že se někam dopravím v co nejkratším čase. Měli by za to dávat nějaké vyvážení...za způsobenou újmu?
Jednou jsem se byla podívat v Pardubicích na nádraží, díky bohu jsem nikam nejela, protože bych si to rychle rozmyslela...vlakový zpoždění 200 min. To už není možný říkáte si.
Ale ano je to možné a celkem snadno, prostě se stane někde malá chybička a odnesou to všechny navázné vlaky. No je jasné, že když má jeden vlak zpoždění, tak ten další na stejný směr ho musí mít taky. Mnohokrát se stalo, že kdybych nevyrazila dříve( většinou si dávám hodinu manko ), tak tu akci prostě díky zpoždění nestihnu. Ale to už je každýmu jedno...
Vlakem cestuju hrozně ráda ale tohle mi vadí a vadí mi i cena. Na to, že jsou tam takové komplikace, je cestování vlakem poměrně drahé. Tedy na krátké vzdálenosti ani ne ale na delší je to oproti autubusům už znát. Přesto nehodlám v nejbližší době přesidlovat na autobusy a to z jediného důvodu, v autobuse se mi dělá špatně...tak a teď mi poraďte co s tím...DSC01683.JPG

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: České dráhy... radus®pismenkuje.cz 08. 06. 2008 - 16:30
RE(2x): České dráhy... pajenka 08. 06. 2008 - 17:00