Víkend dvou Páj

22. červen 2008 | 13.30 |
Nevím jak to jinak nazvat, když to tak opravdu bylo. Asi před měsícem jsme se s Pájou Dostálovou povídaly o tom kdy přijede k nám a co podniknem. Vystanulo mě krásné datum 22.6. , tedy svátek na jméno Pavla, což jsme obě. A tak jsem si říkala, že bychom to mohli oslavit. Navíc se ještě tentýž den měl konat pietní akt za obec Ležáky vypálenou nacisty, taková vzpomínka. Tak jsem řekla super to by se dalo spojit. Nejdřív jako, že Pája nebude moci ale nakonec jsme to ukecali a dokonce v to, že její rodiče se tu usídlí v nedalekém penzionu a budou tu jezdit po památkách ( ne že by tu nějaký byly) . Asi týden před tím, než se to mělo konat jsem se od kamarádky Káti dozvěděla, že v sobotu tedy 21.6. má biřmování v kostele neboli uvedení do dospělosti. Tak jsem se zeptala Páji, jestli by se mnou chtěla jít. A že klidně, tak Ok .

Pája měla k nám dorazit kolem sedmé hodiny večerní v pátek 20.6. , tak jak jsem na ní čekala seděla jsem na netu a sledovala jejich cestu na mapě, abych kdyžtak mohla pomoct. K mému údivu to všechno šlo tak neskutečně rychle, že za chvíli už jsem jí tu měla. Šla jsem jí ubytovat, do jejího propůjčeného pokoje ( mimochodem, kdyby někdo chtěl u nás spát může ale jedině v tom pokoji, můj pokoj je tabu! ). Pak jsme vyšly na procházku lesem. Povídaly jsme a povídaly, no proste super cesta. Domů jsme dorazily a bylo nám mírně oznámeno, že jsme asi blázni, protože v této době jsou v lese divočáci ale co, žádného jsme nepotkaly a jestli potkaly oni nás tak to nevím. Pak jsme zasedly za televizi a sledovaly film ,,Po čem ženy touží ,,. Bylo to fajn ale po celém dnu jsme byly obě utahané a tak jsme šly do postele.


Ráno jsme se probudily kolem 8. Pořádně a výživně jsme se nasnídaly, než jsme se pořádně probudily bylo asik 10 h. No tak Pája chtěla vidět muzikál Golem, tak jsme ho pustily a koukaly na Golema. Krása, při Golemovi jsme se stačily ještě naobědvat a pak přišlo chystání na biřmování. Nastala zásadní otázka: co na sebe. No tak jako jsme si řekly, že rifle asi ne. Tak jsem vytáhla svoje šaty... údajně letní a vypadaly docela slušně, tak jsem je měla i v tanečních. Já jsem se oblékla i Pája do mých šatů, teď už jen učesat. Pája mě donutila nechat si rozpuštěné vlasy... no asi si umíte představit jak jsem vypadala, navíc mi lezly všude kam mohly ale zvládla jsem to. Do Skutče ke kostelu jsme dorazily po půl 2. No a pak už jenom do kostela ( samozřejmě jsme se pozdravily s Káťou a Nicol ).Biřmování bylo krásné až na to, že jsme stály v zádu ( kvůli čerstvému vzduchu), tak jsme skoro nic neviděly ale něco jo. Pak všichni biřmování a biskup a ostatní vycházeli ven. Již jsem zde zmiňovala faráře Axlera. Ten tam byl taky a když si nás všimnul, jak tam tak stojíme, tak nás ze zástupu pozdravil . Pak byla na farní zahradě taková ,,oslava,, no jak to nazvat, prostě občerstvení.

Bylo to super, hlavně taková malá scénka co se tam hrála. No ale pak jsme už musely dom. No možná líp, protože nám hrozilo, že pudem pěšo... ale co jenom 12 km. By jsme možná domů do večera došly v šatech a na podtatcích. No ale už jsme vážně musely. Když jsme přijely dom, tak jsme se převlékly a tak přemýšlely co budem dál podnikat. Tak jsem si řekla, že vezmem pionýra a pudem se projet k babičce. Jenže pionýr jaksi nechtěl nastartovat, takže to padlo. No ale tak já mám přece eště tu svojí krásnou Gileru. Máma mě varovala ať s sebou na tom nikoho nevozím ale tak já jsem si řekla : co, musím se to na někom naučit. Pája se mi tam tak hezky připletla. Tak ale jo, zvládla jsem to a obě žijeme, takže žůžo. Páje se to údajně moc líbilo i přes to, že víc jak 40 km/h jsme nejely ale prej se na tom krásně jezdí. A to můžu potvrdit.
Dom jsme dojely celé a tak jsme si pustily film SAW II. Bylo to sice fajn ale spíše jenom myšlenka celého filmu. K tomu jsme si daly vínečko... pohodička... krása.
Pak asi bylo 8 hodin večer jsme si řekly, že by jsme mohly eště něco podniknout, tak jsme vzaly kola a jely se projet k babičce. Cesta super namáhající. U babičky to bylo taky fajn, jen jsme musely spráskat všechno co nám chtěla dát, takže jsme domů jely s plným břichem. Ještě jsme se stavily v místní hospodě, kde mě chtěl starosta ožrat a vyhrožoval. Docela sranda, prostě řeči vožralejch lisí jsou vtipný. Tak za celý den jsem v sobě měla bílé víno, pivo, a jablečňáka. Super. Kolem 10 večer jsme šly z hospody dom. Utahané jsme lehly do postele a spaly.


No a teď už přichází dnešek, ten byl také zajímavý. Ráno mě probudila mamka asi po půl 9, že jestli chcem jet na ty Ležáky ( www.lezaky.cz) , tak že by jsme už měly vstávat. Tak jsme vstaly, popřály si vše nej k svátku, předaly ,,dárečky,, a šupem na kole na Ležáky. Tam byla celkem nuda, no jako každej rok ale zase se aspoň vidělo něco jiného. Ale zase jsme si skvěle pokecaly. No ale pak už se muselo dom. protože tu u nás na Páju čekali rodiče. Tak jsme se rozloučily a pápá. Tak a teď sedím tady a píšu vám to.

Z hodnocení... supeeeeer víkend, to jsme prostě my...Pája a Pája s rovnátkama.
Pája Alan Pája.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Víkend dvou Páj pája 23. 06. 2008 - 14:56
RE(2x): Víkend dvou Páj pajenka 23. 06. 2008 - 14:59
RE: Víkend dvou Páj pája 23. 06. 2008 - 15:09
RE(2x): Víkend dvou Páj pajenka 23. 06. 2008 - 15:16
RE: Víkend dvou Páj pája 23. 06. 2008 - 15:46
RE(2x): Víkend dvou Páj pajenka 23. 06. 2008 - 15:48
RE: Víkend dvou Páj pája 23. 06. 2008 - 16:11
RE(2x): Víkend dvou Páj pajenka 23. 06. 2008 - 16:14
RE: Víkend dvou Páj pája 23. 06. 2008 - 16:50
RE(2x): Víkend dvou Páj pajenka 23. 06. 2008 - 17:37
RE: Víkend dvou Páj pája 24. 06. 2008 - 18:11
RE(2x): Víkend dvou Páj pajenka 24. 06. 2008 - 18:12
RE: Víkend dvou Páj pája 25. 06. 2008 - 14:22
RE(2x): Víkend dvou Páj pajenka 25. 06. 2008 - 18:23