Jehanne Darc

20. září 2009 | 10.43 |

big_johanka-a-arku_a4_y1Y9a6Společně s Draculou > melodie mládí. Já vyrůstala na písničkách Johanky z Arku a Draculovi. Často jsme s mamkou něco kutily a měly jsme právě tohle puštěné. Obě jsme zpívaly aniž bychom věděly, jak Johanka vypadá vizuálně. Slyšely jsme na ni jenom dobré reference, ale já byla malá a mamka už se tam nedostala. Teď jsme dostaly obě šanci. 14. září proběhla premiréra navrácené Johanky z Arku. Neváhaly jsme a při prvním možném termínu jsme vyrazily. Já toho ještě využila jako dárek k svátku. Sledovaly jsme představení a v duchu jsme si předzpívávaly texty, které už jsme tak dlouho neslyšely, ale na které se nedá zapomenout. Vrátily jsme se do minulosti!

Johanka měla být navrácena již v zimě nebo na jaře letošního roku, ale díky premiérám Draculy a Mony Lisy, byla premiéra přesunuta do klidnějšího období podzimu. Co si pamatuji z televizného záznamu nějaké velké změny se v muzikále neprovedly(ale vážně jen z toho, co si pamatuji). Hudbu složil Ondřej Soukup. O kvalitě jeho muziky jsem se přesvědčila už v Šachmatu a hudba Johanky se mi opravdu líbí. Texty písní dala dohromady Gabriela Osvaldová. Klobouk dolů:). Děj muzikálu snad nemusím představovat.

A teď k mému obsazení. Jako Johanku z Arku jsem měla možnost vidět Lucii Šoralovou. Malá zpěvačka, která si svůj vzrůst nahrazuje hlasovou kvalitou a výborným hereckým provedením. Lucia je opravu malinká osoba a když okolo ní dají všechny muže nadprůměrně vysoké, vypadá to trochu komicky, ale ono to tak je vlastně dobře...vždyť ona je "ta malá z Domrémy". Lucia mně své kvality ukázala již v Golemovi.

big_12-hwf1hq


Jako kapitán a Johančin přítel La Hire, se mi představil Kamil Střihavka. Jak jsem ho dříve neměla ráda, tak mě začíná opravdu mile překvapovat (ať už v Excalibru nebo Němcové).

big_7-manorc


Vladimír Marek jako operátor a ostaní malé, ale zásadní role je ojedinělý. Zvykám si na jeho způsob přednesu a někdy se ho vážně bojím;-).
Ondřej Ruml jako Raimond mě bohužel velice zklamal.
Jan Apolénář je pro mě ten pravý král Karel VII. Honzu jsem viděla v TV záznamu a i když tam byl o pár let mladší a trochu více nabílený, vryl se mi do paměti právě on jako nejvýraznější role z muzikálu(subjektivní názor). Mám ho už spojeného s bilboketem (který jsem mimochodem, také hrála a skončila jsem druhá).   "Zápěstí uvolnit, pooozor na loket, léééévou nakročit, hrááájem bilboket!"

Johanka pro mě už asi navždy zůstane ten jeden z prvních muzikálů, se kterými jsem se setkala a jsem ráda, že jsem ho mohla po letech i uvidět naživo!

foto:www.kalich.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jehanne Darc romča 20. 09. 2009 - 13:45
RE(2x): Jehanne Darc pajenka 20. 09. 2009 - 14:16