Už jsem tu nemusela být...

3. prosinec 2009 | 12.21 |

Díky tomu, že ve čtvrtek začínám ve škole v 7 a končím o půl 12 a spojení jsou přímo tragická, rozhodla jsem se naposledy vytáhnout svoji motorku v tomto roce. Jak se ukázalo, dobrá volba to nebyla. Moje poslední jízda v tomto roce, mohla být poslední úplně.

Ráno jsem se pořádně nabalila a vyjela, zima mi nebyla, jenom na prsty trochu táhlo. Chvílema jsem neviděla na cestu, protože jsem si svým dechem zamlžovala vidění. A aby toho nebylo málo, vozovka byla namrzlá vlivem nízkých teplot. Jela jsem pomalinku, ale menšímu ujetí jsem se neubránila. Díky bohu jsem to udržela a do školy dojela s mírnými omrzlinami na rukou, ale jinak v pořádku.

Cesta nazpátek byla ovšem taky zajímavá. Říkala jsem si, že to už bude v pohodě, teplota přeci jen trochu vyšplhala, motorka naskočila...tak jsem jela. Ovšem neměla jsem pravdu. Neměla jsem daleko do toho, abych se proletěla. Jedu si tak v klidku z kopečka a najednou, naprosto nečekaně z nějaký lesní cesty vyjel traktor s vozejkem. Moje reakce byly okamžité, ale brzdy nebrzdily tak rychle jak bych potřebovala. Kdybych na poslední chvíli nesešlápla ještě zadní brzdu(kterou normálně nepoužívám), tak jsem do toho valníku narazila a učitě bych ho přeletěla. Zastavila jsem se ani ne půl metrů před překážkou. Řidič traktoru na mě akorát zavrtil hlavou a jel dál... nejhorší na tom je, že podle zákona by to byla moje vina, protože já mám přeci všechno nebezpečí předpokládat a jet podle toho... pche!

Takže motorku uklízím, helmu do krabice a zase až na jaře... ach jo, tolik ušetřených peněz a času.. hlavně toho času...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Už jsem tu nemusela být... monula 22. 12. 2009 - 18:44
RE(2x): Už jsem tu nemusela být... pajenka 23. 12. 2009 - 08:25