Slovensko-Poprad-Tatry (Pondělí)

1. srpen 2008 | 10.34 |

Jak už jsem psala, jediná moje dovolená se měla konat na Slovensku. Pozvala mě tam kamarádka z fanklubu, že jako aby jsme se seznámili a já viděla Tatry a vypadla z domu. Okamžitě jsem souhlasila a opravdu jsem se těšila. Jediné co mě kazilo náladu, bylo slibovaných 6-7 hodin ve vlaku. Ale i to jsem přežila. Stálo to za to. Prostě jsem ráda, že jsem jela a jela bych klidně znovu.

PONDĚLÍ

Ráno jsme si vstala tak nějak normálně, vůbec jsem se nestresovala a vůbec mi nepřipadalo, že někam jedu. K tomu mi dopomohla Kristýnka , která u nás už od soboty byla. Prostě takový pohodový den. Vlak mi jel z Pardubic v 12:19 a Kristýnce jak jsem se koukala taky nějak okolo. Dobalili jsme, ani nevím co všechno jsem tam naházela ale ažka byla nesmírně těžká, odhadem 20 kg možná. No prostě náklad jak kdybych se stěhovala na rok. Ale to tak bývá. Před 10 jsme vzali všechny věci,jízdenka popadli Kristýnku a jeli do Pardubic. Chvíli nám to tvralo ale brzy jsme tam dorazili. Pak na nádraží směnit peníze a koupit jízdenky. Jízdenka Pardubice Poprad a zpět stála 719 Kč plus místenky, jedna za 30 Kč.

Kristýnku jsme posadili do vlaku a mi jeli nakupovat, nějaké to jídlo a pití do vlaku. Pak už jsem se jenom rozloučila a nasedla do Expresu 121 Košičan. Sedadla pohodlný on to nakonec byl EC, takže klimatizace a vše okolo. Prostě celkem pohoda. Celou cestu jsem nespala jen jsem tak někdy posloichala mp3, někdy jsem četla a někdy jen tak koukala z okna. První 3 hodiny ušli, pak jsme přejeli hranice a já už začala bláznit abych vystoupila. No ale měla jsem před sebou ještě dlouhé 3 hodiny. Už jsem nevěděla jak si sednout, prostě nuda. Pak se vlak trochu vylidnil a byly tam samí Slováci, tak jsem si začala zvykat na jejich mluvu. Litovský Mikuláš, Štrba a hurá Poprad. Vystoupila jsem naprosto v neznámém prosředí a najednou mě napadla myšlenka, co teď, co když se nenajdem. No chvíli to trvalo ale díky tomu, že stanice není velká jsme se našli. Pozdravila jsem se s Romi, Radkou a jejich tátou. Na první pohled to vypadala jako fajn, pohodová rodinka. Prostě první dojem byl úžasný a to je hlavní.

Dorazili jsme k nim domů. Pozdravila jsem mamku a zasedli ke stolu. Najedli se a pak už jsem jenom absolvovala "výslech" jako u každého nového. Slovenština mi dělala malinko problémy ale ty slova, které jsem nerozumněla jsem se snažila domyslet do kontextu věty. Pak šup do sprchy a do postele. Co se mi zdálo? Něco co bych chtěla, aby se splnilo. A jelikož se říká, že co se ti zdá v novém prostředí, tak se vyplní tak třeba ....

Košičan

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Slovensko-Poprad-Tatry (Pondělí) tlapka®pise.cz 01. 08. 2008 - 14:39
RE(2x): Slovensko-Poprad-Tatry (Pondělí) pajenka 01. 08. 2008 - 14:57
RE(3x): Slovensko-Poprad-Tatry (Pondělí) kristynka 02. 08. 2008 - 23:57
RE(4x): Slovensko-Poprad-Tatry (Pondělí) pajenka 03. 08. 2008 - 09:30