Antikoncepce a já

3. srpen 2008 | 10.15 |

Antikoncepce ... jistě každý jste o tom slyšel a každý víte, co to je. Hormonální prášky, které nás chrání před otěhotněním. Myslím tím nás ženy. Ale je to opravdu jediný důvod proč ženy berou antikoncepci?

Spousta dívek řeší v patnácti jistý problém. Mám přítele a ráda bych začala brát antikoncepci. Potřebuju jít ke gynekologovi. Mámě to říct nemůžu, vyhodila by mě s tím. Já to po tomto směru měla až moc jednoduché. Ke gynekologovi jsem chodila už od 13 let a máma mi ve 14 řekla, že až mi bude 15 požádáme doktorku o antikoncepci. Její tvrzení mě celkem překvapilo, v té době jsem neměla žádného partnera a nějaké moje sexuální vyžití jsem neměla ani pomyšlení.

Odbyl můj 15 rok, já stále neměla partnera ale slyšela jsem o jiných výhodách antokoncepce, tak jsem neváhala a na všechno jsem se své gynekoložky zeptala. Nakonec jsme prášky začala brát úplně kvůli jinému důvodu, než jako ochranu.

Antikoncepce mi pomáhala s mými problémy s akné a to poměrně výrazně, upravovala mi cyklus, takže teď už přesně můžu vědět, kdy TO dostanu, zmírňuje mi bolest v těch pro nás dívky nepříjemných dnech. Kdykoli si můžu krvácení posunout. Mám jistotu, že kdyby se nečekaně ( pod vlivem alkoholu například )prostě stalo, že se s někým vyspím, tak budu alespoň takto chráněna.

Antikoncepce mi ale také přinesla značně nevýhod. Každé ráno jsem zvracela a myslela jsem, že nedojdu ani do školy. Teď už je to lepší ale začátky byly hrozné. Pomalu ale jistě přibírám. Antikoncepce nezpůsobuje sama o sobě tloustnutí, ale když začnete brát antikoncepci, tak musíte víc jíst, protože jinak vám je pak zase špatně a toho jsem se chtěla vyhýbat. Tedy tak je to alespoň u mě. Neustále pamatování, že si v tu a tu hodinu musím vzít tabletku a když zapomenu je to průšvih na celý měsíc (nadruhou stranu si můžete zaplatit připomínání pomcí sms nebo koupit speciální připomínač). Antikoncepce nemá ani žádnou účinost pokud zvracíte, což se mi stávalo často.

Tak nevím, jestli je víc záporů nebo kladů. To co to dělá s mým tělem však nepřevádějte na svoje. Každé tělo je jiné a jinak to snáší. Znám spoustu holek, které s tím problémy nemají ale já prostě musím mít všechno. Taky je to možná zapříčiněno, že hned na začátku jsem dostala celkem drastické tabletky, hlavně kvůli pleti, takže než si moje tělo zvyklo trpěla jsem a to ne málo.

Nikdy jsem ale nelitovala, že jsem prášky začala brát. Beru je již přes rok. Vlastně ano litovala, když jsem měla jet na výlet ale ráno jsem myslela, že akorát zas budu doma zvracet. Později jsem ty ranní nevolnosti začala přecházet. Cítila jsem se jako těhotná. Musela jsem s tím ale bojovat a nepoddávat se. Když mi bylo špatně lehla jsem si a pak šla na autobus. Bylo mi špatně a někdy jsem měla opravdu namále a nejednou jsem ve škole jen tak ležela na lavici a čekala, že každou chvíli musím na záchod.

Prostě jsem až moc citlivá, to jsou moje zkušenosti s tabletkami. Jsou ale i jiné způsoby antikoncepce ... injekce, náplasti. Tabletky jsou však ze všech nejlevnější... já sama beru ty levnější, na 3 měsíce mě to výjde na 400Kč. Injekce jsou na 3 měsíce ale jsou drahé. Náplasti se vymněňují po týdnu ale taktéž to není nic levného. Záleží na každé co jí vyhovuje a na co také bude mít. Pokud máte partnera a máte s ním sexuální život je dobré se o náklady na antikoncepci rozdělit.

Matkou sice budeš jenom ty ale on bude otcem!!!

Doporučuji stránky o antikoncepci

Nebo zkuste toto

kombinovana-antikoncepce

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Komentáře

RE: Antikoncepce a já tlapka®pise.cz 03. 08. 2008 - 12:46
RE(2x): Antikoncepce a já pajenka 03. 08. 2008 - 12:48
RE: Antikoncepce a já kate®pise.cz 05. 08. 2008 - 18:30
RE(2x): Antikoncepce a já pajenka 05. 08. 2008 - 18:35
RE: Antikoncepce a já kate®pise.cz 05. 08. 2008 - 18:42
RE(2x): Antikoncepce a já pajenka 05. 08. 2008 - 18:45
RE: Antikoncepce a já zebra 12. 08. 2008 - 11:32
RE(2x): Antikoncepce a já pajenka 12. 08. 2008 - 11:50
RE: Antikoncepce a já denisa* 25. 08. 2008 - 14:03
RE(2x): Antikoncepce a já pajenka 25. 08. 2008 - 15:27