SAW VI

1. listopad 2009 | 10.15 |

saw-vi-posterVčera jsem shlédla další díl "ságy"(teď už by se dalo říci seriálu:)) SAW. Tentorkát s pořadovým číslem VI. A musím říct, že v kinech to opravdu dostává nový rozměr(a to, že je to až od 18, jsem nějak ignorovala, nikdo se neptal). Nicméně, potvrdila se moje domněnka, že po třetím díle, kdy umřel John, jsem se na to měla přestat dívat, jinak si všechno zkazím. Nepřestala jsem se dívat a zatím jsem si to až zas tak moc nezkazila, ale v nejlepším se má končit:). Jak už jsem tady kdysivá psala(a to ne jednou): pajenka.svetu.cz/20120-chcete-druhou-sanci.html Saw je o tom, naučit lidi, aby si vážili života. A toho je prý člověk schopný až těsně před smrtí.


Tahle doba je prostě zkažená, a jak se dalo předpokládat Saw se začíná zaměřovat právě hlavně na krev a bolest na plátně a to dělají chybu, začínají se totiž zamotávat do celého příběhu, převracet skutečnosti z předchozích dílů a vymýšlejí si všechny možné zápletky, snadno prokouknutelné. Nikdy jsem neříkala, že se na Saw dívám kvůli krvi, vždycky jsem tvrdila, že kvůli příběhu, kvůli tomu jak díly na sebe navazují a že se v nějakém 3.díle konečně dovíte co se vlastně dělo v prvním, a tak dále a tak dále. To se v VI bortí. Mám pocit, že naprosto překroutili úlohu Jill (Johnova manželka). A vlastně od doby, co tomu "velí" ten policajt (Hoffman), je to celé naprosto převrácené.
V VI se například dozvíte, proč Amanda neudělala svoji zkoušku, jak se Jill dostala ke klíči. Jak pan policajt zahlazuje stopy a hází to na Kramera, ale i jak se ukáže, že jeho plány nejsou zase až tak dobré.
Konec VI je taky velmi zvláštní. Jill splní vůli Johna, ale vlastně ne tak úplně. A po konci VI je jasné, že příjde pokračování. Hoši vy tam, už to utněte!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: SAW VI walome®pise.cz 02. 11. 2009 - 09:21
RE(2x): SAW VI pajenka 02. 11. 2009 - 14:12