Očima školáka ...

11. září 2008 | 17.31 |

Skončila jsem anketu, která již nebyla aktuální. Otázka byla jednoduchá...Máte rádi školu? Odpovědi jsou celkem vyrovnané...38%návštěvníků má rádo školu,31% nemá rádo a 31% již nepatří mezi školáky. Ale co vlastně ovlivňuje,jestli chodíme do školy rádi a naopak? Zkusím se na to podívat svýma očima.

poslovna-skolaCo může ovlivňovat náladu ve škole?

  • kolektiv
  • učitelé
  • písemky,zkoušení

Kolektiv je podle mého asi největší kámen úrazu, ze své vlastní zkušenosti vím, že špatný kolektiv způsobí mnohé. Na základce jsem měla poměrně špatný kolektiv, byli jsme rozkouskovaní na skupinky asi po 3 lidech, na ostatním se nadávalo, jak jsou špatní. Byla to spíše vyjímka, že někdo patřil do více skupin. Nejhorší ale bylo, že se seskupení skupin občas mělilo,takže jsme nebyli schopní být k sobě otevření, protože se každý bál, že když něco tajného řekne spolužákovi, tak ten se pak třeba dostane do jiné skupiny a ti se budou smát.... Tohle všechno způsobovalo neskutečné hádky mezi námi. Nejhorší na to bylo, že nejvíc trpěla naše třídní. Často jsme ji nacházeli v pláči, jenom protože jsme se my hádali. Několikrát jsem prošla hádkami a na základce jsem se naučila jim vyhýbat. Nikdy to k ničemu nevedlo.

Jak myslíte, že se mi kvůli tomu chodilo do školy? Nechtěla jsem tam,hledala jsem výmluvy proč tam nechodit, jenom abych se s nima zase nemusela hádat. Když jsem odešla na střední udělala jsem zatím vším čáru. Nemám tendenci se vracet k minulosti, nechodím na slučáky, nic mě tam netáhne.Možná to není dobré, se tak úplně distancovat ale mě to tak vyhovuje!

Někdo se zase do školy těší jenom na kamarády. To jsem díky nové škole už taky zažila a jsem moc ráda, že tentokrát jsem chytla dobrý kolektiv.

Učitelé? Na těch záleží také mnoho. Sama na sobě zjišťuji, že se těším i na předměty, které mě nebaví, protože máme super učitelé a samozřejmě i naopak. Učitelé dělají své. Pokud vás budou učitelé "buzerovat" budete do školy chodit rádi? A naopak...když se s nimi bude moct normálně bavit a bez problémů dohodnout. Na to jsem měla na základce štěstí a gymplu je to samé.

Písemky a zkoušení? No kdo by tohle měl rád? Díky tomu trávíme spoustu času doma v knížkách. Stresujem se jak to dopadne. Komu by se to líbilo? Zkažené známky=zkažená nálada?Jak u koho ale jen málo lidí, kteří propadají, do školy chodí rádi.

Škola pro mnohé z nás trvá do 26 roku života...to, jestli tam budeme chodit rádi nebo nikoli můžeme sami ovlivnit.

A co vy? Chodíte do školy rádi? Co tam máte a nemáte rádi? Konktretizujte na vaší škole a třídě!

A co vy, co již do školy nechodíte...jak na to vzpomínáte?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Očima školáka ... tlapka®pise.cz 11. 09. 2008 - 17:44
RE(2x): Očima školáka ... pajenka 11. 09. 2008 - 17:48