Vánoční "šílenství" se blíží a vtahuje nás...

25. říjen 2008 | 12.28 |

Vánoce se kvapem blíží a ať chceme nebo ne, vánoční atmosféra již začíná být pomalu v dáli cítit. V obchodech se začínají ukazovat první reklamy na vánoční zboží, do schránek nám přicházejí první vánoční letáky,začínáme přemýšlet co komu koupit/vyrobit.

Říkáte si, není to trochu brzo? Je konec října a už Vánoce? No je to brzo, ale jelikož ve Vánocích je obchod a v obchodech jsou peníze,začíná se co nejdříve. Je spousta lidí, kteří kupují dárky až 24.12. a jsou spokojení ale ještě víc je těch, kteří uvažují už alespoň měsíc dopředu. Běhají po obchodech, hledají něco výjmečného ... Jen málo lidí z nás kupují dárky průběžně po celý rok.Proč taky? To by přece nemělo to nákupní kouzlo, ty stresy ... ty pravé vánočnína kupování.

Proč to všechno ale začíná tak brzo? Každým rokem, to začíná dřív a dřív. Jediným důvodem je již dříve zmíněný obchod. O Vánocích lidé nakupují za nemalé částky, když chtějí něco koupit, nehledí moc na cenu, a tak taky obchodníci uvažují, čím dřív lidem do hlav nasadí myšlenku Vánoc, tím víc prodají zboží > tím víc vydělají.

Já se musím přiznat, že jakmile mi na mysl přišel pojem Vánoce, zkusila jsem si udělat obrys lidí, které bych chtěla nějakým způsobem obdarovat a zároveň poděkovat. Seznam je dlouhý a tak jsem se rozhodla, že pomalinku začnu pokukovat v obchodech po dárcích. Dnes ráno se zadařilo a první dárek mám. Možná jsem trochu blázen, začínat tak brzo, nechci dělat obchodníkům jenom tržbu ale prostě a jednoduše, Vánoce se blíží ať chceme nebo ne ...

A jak jste na tom s nakupováním vánočních dárků vy? Kupujete po celý rok, měsíc předem nebo až 24.12.? Co říkáte, že předvánoční nákupy prodejci zahajují již teď ?

foto-17077

Zpět na hlavní stranu blogu