Vzpomínky na rané dětství

5. listopad 2008 | 20.41 |

Často jsem se mamky ptala, jaká jsem já byla jako miminko, bohužel sama si to nepamatuji ale od mamky se mi taky nikdy nedostala dostačující odpověď. Co vím, tak se pohybuje někde v letech 0-6. Většinu věcí vím opravdu jenom z povídání mamky ale kupodivu mi v hlavě utkvěly i nějakéty vzpomínky z dob, kdy jsem ještě chodila do školky a byla ještě malé,hodně, roztomilé dítě. Nicméně to už je dávno pryč a moje momentální podoba je pravý opak... ale já jsem vám vlastně eště neřekla, co že to tedy vím ...

Kopie - mimi

Jako malá jsem prý byla hrozně hodná a jako miminko jsem narozdíl od svého bratra spala téměř celé noci, jednou jsem měla ale i období, kdy jsem zase brečela neustále v kuse. Čím to bylo způsobeno,netuším. Byla jsem milé roztomilé devče, kterému nikdo neřekl jinak než princezno. Postupně jsem si na tohle pojmenování zvykla a možná i proto, když mě tak někdo řekne v této době vzpomenu si na ty krásné chvíle dětských her... Doma jsem často mamce pomáhala, nikdy jsem neřekla, že tohle dělat nebudu. Měla jsem úžasný vlasy, všichni mi je záviděli,hlavně bratr, který mi je při první příležitostí ušmikl, když mi nemohl zapnout šaty...no jo-chlapi.

Dokonce jsem v dětsví zažila první a asi i poslední požádání o ruku. Docela živě si na to pamatuji,vím kdo to byl ale už nevím, jaká byla moje odpověď. Ve školce jsem si často hrála na Sindibáda a byla jsem obávaným dítětem,dokonce i největší nezbednice ke mě měla úctu a poslouchala mě. Byla jsem tak trochu napolo kluk, doma jsem měla staršího bratra, což se na mém chování občas projevilo hrubostí. Uklízení jsem pokládala za věc naprosto zbytečnou, a tak když nám mamka nařídila uklidit pokoj, co nejvíc věcí jsem navlékla na sebe kam to jen šlo a pak to ze sebe jenom shodila zpátky na zem. K Vánocům jsem si vždycky přála autíčko na dálkové ovládání, které jsem ale nikdy nedostala.

Moc dobře si pamatuji na svůj první den ve školce. Mamka v té školce pracuje a tak jsem nastoupila už ve 3 letech. První den byl, no jak to říct. Děsivý. Mamka mě dala učitelkám a odešla ..netrvalo dlouho a já jsem začala běhat po školce a hledala s ječením a brekotem mámu. Dokonce si pamatuji, jak se přede mnou schovávala. Jak to dopadlo už nevím ale vzhledem k tomu, že jsem pak do školky chodila pořád, tak asi dobře. Svoji první pusu jsem dala jednomu kamarádovi, ovšem po zeptání se mamky, jestli smím. Jednou jsem se hádaly s babičkou, jestli je tlustší ona nebo druhá babička...já stále tvrdila, že je přece jen o trochu tlustší, ona tvrdila opak. Ve školce jsem našla svoji první opravdovější lásku, která mi vydržela do 3. třídy základní školy. Hlatala jsem filmy typu Herkules, Xena...jednou jsem se dokonce rozhodla, že až budu větší nechám se na Xenu přejmenovat. Jako malá jsem byla učiněnej pyroman a taky jsem pořád někde lezla po stromech ale spadla jsem jenom jednou a to až v pokročilejším věku ne moji vinou.

Tak myslím, že to pro začátek stačí...klidně budu pokračovat, jestli budete chtít. Není to žádné vyprávění, jen vzpomínky jak mi přišly na mysl... ale vzpomínat na ty chvíli, kdy nás netížily starosti a jen jsme si hráli je nádhrené...zkuste to taky...

Byli jste spíš hodné děti nebo pěkní lupínci? Vzpomínáte rádi? Na co nejraději?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vzpomínky na rané dětství divokepaze 06. 11. 2008 - 10:48
RE(2x): Vzpomínky na rané dětství pajenka 06. 11. 2008 - 15:34
RE: Vzpomínky na rané dětství markisha®blbne.cz 06. 11. 2008 - 14:21
RE(2x): Vzpomínky na rané dětství pajenka 06. 11. 2008 - 15:35
RE: Vzpomínky na rané dětství tlapka®pise.cz 06. 11. 2008 - 15:21
RE(2x): Vzpomínky na rané dětství pajenka 06. 11. 2008 - 15:36
RE: Vzpomínky na rané dětství bellatrix 08. 11. 2008 - 17:49
RE(2x): Vzpomínky na rané dětství pajenka 08. 11. 2008 - 20:57