Klid a mír...

23. prosinec 2009 | 11.43 |

Vánoce? Pche...zejtra? Hm... Ještě včera jsem si zašla na pár hodin do školy, stálo to za to... divadlo v podání našeho učitelského sboru, vánoční koledy z úst účitelů, čajíček ve školní čajovně, doma nepřijemné překapení... ale což, i tomu jsme se nakonec zasmáli. Tak nějak mám v duši klid a mír a o tom ty Vánoce přeci jsou...

Jen jedno moje hlava občas trochu rozebírá... není si jistá, jestli něco chci nebo ne... respektivě, jestli se chci vrátit na původní pozici a na všechno zapomenout. Odpustit možná, ale zapomenout? To nejde... každopádně, já už nikdy nebudu taková jako dřív, jako každý člověk i já se vyvíjím a měním. Zkušenosti přibývají, ale jak si i sama uvědomuju, ne vždy jsou ty zkušenosti dobrou věcí. Uchrání nás sice před mnohým, ale zároveň i nedovolí zažít něco hezkýho, i když na konci se zklamáním. Chtěla bych se narodit znovu, bez všech myšlenek a zkušeností. Až moc už na sobě cítím, že dospívám v ženu a přestává se mi to líbit. Takže rok 2009 zakončím tak, že si přeberu svoje osobní hodnoty a zkusím se znovu narodit... ne zapomenout, ale aspoň odpustit všechno, co moje srdce odpustit nedokázalo, i když na venek to může vypadat jinak.

Mé rány na srdci se zahojily, to jsem si jistá. I když kdesi vzádu v mozku stále hloubá to světýlko, kterýmu se říká naděje, ale to nepřestane plápolat nikdy, tím jsem si také jistá. Zažila jsem si noc, v které jsem se prostě přesvědčila, že jsem překonala sama sebe, dnes jen doufám, že tím svým uvědoměním někomu neublížím... to je ta naděje!

Zítřek prožiju s rodinou a počítačem, klasické Vánoce... nic nového. Jak mamka řekla, tak se nestalo... zrušila Vánoce, ale bylo to spíš její zbožné přání, než aby ho začla realizovat, přeci jen je to svátek, který stojí za to oslavit. Ať už se nějaký ten Ježíšek narodil nebo ne! Snad už to všichni ve zdraví přežijem, když doteď se o náš rozum a zdraví pokoušela jakási síla...

Na závěr bych VÁM CHTĚLA POPŘÁD VESELÉ VÁNOCE S UPŘÍMNÝM ÚSMĚVEM NA TVÁŘÍ, NĚJAKÉ TY DÁREČKY CO POTĚŠÍ A SLOVA LIDÍ, CO ZAHŘEJÍ. UŽÍJTE SI JE KAŽDÝ PO SVÉM...JO A BACHA NA KOST V RYBĚ(z toho důvodu budu mít pangacia :D)

A POZOR NA MĚ, JSEM DRSNÁ HOLKA! ;-)

PC170073 (2)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Klid a mír... lenča 23. 12. 2009 - 19:52
RE: Klid a mír... nica120 27. 12. 2009 - 18:38
RE(2x): Klid a mír... pajenka 27. 12. 2009 - 19:21