A hlavně nerozsvěcet...

24. prosinec 2009 | 09.21 |

... už ani nevím, proč se tenhle zvyk v naší rodině drží, ale vím, že se tu drží již odjakživa. Už jako malá jsem celý Štědrý den neměla v hlavě nic jiného, než nešáhnout na ten vypínač. Samozřejmě jsem to často porušila (možná proto mám teď takovou smůlu). Často jsem si to ale brzo uvědomila a hned zhasla, leč to už nepomůže.

V naší rodině se moc původních tradic nedrží. Občas přemluvím tátu, aby mi roztavil olovo, z kterého nakonec stejně nic nevidím :). Jablíčko už jsem neřezala dlouho, vždycky se bojím co mi výjde :). Sekyru pod štědrovečerní večeři nedáváme, protože při mém štěstí bych byla schopná si rozříznout nohu, ale od stolu stáváme všichni najednou. Kapří šupiny pod talířem se taky vždycky dají najít.
Jak se to u nás vlastně dělalo s dárky? Abychom neviděli, že je nosí rodiče? Mamka nás vždycky oba nahnala do koupelny pořádně se vydrbat a v tomto procesu tam rychle nanosili dárky. Vážně jsem to nikdy netušila, až jednou, kdy už jsem tušila že s tím Ježíškem to nebude tak slavný. Maminka vezla do obýváku kolo, a ono trochu chrastilo, tak mi to pak bylo jasné :)

25. patří rodinám... jezdili jsme k tetě a strejdovi nebo oni sem, dnes už se těhlech událostí neúčastním. A jinak to byly klasické dny... a tenhle rok ro nebude jiné.

82b3bc66c9_37997363_o2

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: A hlavně nerozsvěcet... tlapka®pise.cz 24. 12. 2009 - 13:21
RE: A hlavně nerozsvěcet... koktejlka®pise.cz 02. 01. 2010 - 19:35