Jsem pokřtěná! Proč?

18. prosinec 2008 | 19.57 |

"Zítra jdu vlastně naposledy do školy v roce 2008", jsem si dnes ráno uvědomila a docela se na ten den těším. Bude to velmi zajímavý a pro mě i "poznávací" den.
Ráno vstávám klasika v 5:50. Od 8 ve Skutči začíná Vánoční mše, na kterou se chystám jít. Dlouho jsem váhala. Proč? Jsem nevěřící...já vím, to není překážka ale já se tam cítím... prostě jako když tam nepatřím. Všichni naslouchají, v pravou chvíli vědí, co mají kdy udělat, co kdy říct a já když příjdu do kostela, tak se tam buď postavím , nebo si sednu a vlastně nevím, co dělat. Je to místo, kde se cítím sama i přes to, že je tam tolik lidí.

Mám v hlavě i částěčný zmatek. Jsem pokřtěná ale najednou jsem zjistila(začala jsem o tom přemýšlet), že vlastně nevím, co vedlo rodiče k tomu, dát mě pokřtím, když nejsou věřící...smí se to vůbec? Když jsem se mamky zeptala "Proč?" nebyla mi dána uspokující odpověď.
"Všichni jsme pokřetí a jsme celá rodina katolíků?" ... to jsem nepochopila. Mamka o sobě tvrdí, že věřící není..táty se radči neptám. Babička je věřící ale do kostela jít nechce. Chápu jí, je stará a třeba tam nechce z vlastních důvodů, které mi nejsou známy. Stále ale nevím, proč mě dali rodiče pokřtít. Doma ve skřínce mám stále moji svíčku, viděla jsem fotky ze křtu.

Co vlastně znamená "být pokřtěn"? Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela. Nebyl vlastně důvod, pro mě to nic nikdy neznamenalo. Jako malá jsem si myslela, že to je jen kvůli jménu. Nikdy mi to nikdo nevysvětlil. V hlavě mi koluje tolik otázek ale když se mám ptát, nevím ani jedinou.
Co mi zbývá víc, než ptát se proč sama sebe a snažit se najít odpověď právě uvnitř mé duše?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jsem pokřtěná! Proč? pihatka:-) 18. 12. 2008 - 20:07
RE(2x): Jsem pokřtěná! Proč? pajenka 18. 12. 2008 - 21:01
RE: Jsem pokřtěná! Proč? koktejlka®pise.cz 22. 12. 2008 - 19:32
RE(2x): Jsem pokřtěná! Proč? pajenka 22. 12. 2008 - 19:43