Stephen King jde do kina

18. únor 2011 | 18.22 |

362917 Dlouhou dobu jsem nepřečetla žádnou knížku a  před tou dlouhou dobou jsem byla schopná číst jen knížky do povinné četby. Přečetla jsem jich dvojnásobek, než jsem potřebovala a moje chuť číst jaksi vyprchala. Na mé narozeniny se mi ale do ruky dostala kniha od Stephena Kinga "Stephen King jde do kina", kterou jsem prostě nemohla nechat bez povšimnutí. Je to právě Stephen King, který patří mezi moje oblíbené spisovatele.
Kniha je složena z kratších i delších povídek na jejichž námětu byl natočen film. Samozřejmě tam ani zdaleka nejsou všechny. Před každou povídkou je napsaný krátký úvod od Stephena Kinga, kde srovnává knižní předlohu s filmem. V závěru je napsáno 10 Kingových nejoblíbenějších filmových zpracování jeho příběhů.

Povídky sepsané v knize:
1408
Krátká povídka o hotelovém pokoji s číslem 1408, ve kterém není něco v pořádku. Lidé tam umírají, nebo dostávají záchvaty. Mladý spisovatel, který nevěří nadpřirozeným věcem chce v pokoji strávit noc a napsat o ní pak reportáž. Pokoj ho ale začne děsit už před samotným otevřením dveří a následně ho odmítne pustit ven.
Film jsem neviděla, ale jelikož byl přiložen ke knížce jako dárek, tak se na něj jistě brzy podívám.

Šroťák
Příběh o posedlém vraždícím skládači prádla, který byl posednutý shodou náhod a nelze ho zastavit.
Film jsem opět neviděla.

Ničemové ve žlutých pláštích
Povídka vypráví o malém chlapci, který si našel přítele v postarším pánovi, kterého ale hledají podivní tvorové z jiného světa. Příběh je trochu moc zdlouhavý a zdánlivě se v nim nic neděje. Film jsem též neviděla, takže nemohu posoudit.

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank
Film je až neuvěřitelně věrný předloze. Pojednává o chlápíkovi Andym, kterému se podaří přežít spokojeně ve věznici spoustu let a pak si dokonce splnit sen. Filmové zpracování je hodně známé a patří k jedněm z mých oblíbených filmů.

Děti kukuřice
Krátký příběh o vesnici, která je odříznutá od světa. Zdánlivě je vesnice opuštěná, ale na druhý pohled je jasné, že se ve vesnici děje něco zvláštního.
Film jsem viděla jen z části a pokud vím s knižní předlohou toho nemá zas tak moc společného.

Jsem ráda, že jsem si po té dlouhé době mohla přečíst nějakou hezkou knížku. Jak se píše na zadním obalu knihy. U fanouška Stephena Kinga by tahle knížka neměla chybět v knihovně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Stephen King jde do kina mixx®pise.cz 18. 02. 2011 - 20:11
RE(2x): Stephen King jde do kina pajenka 18. 02. 2011 - 20:29
RE: Stephen King jde do kina dvirka®pise.cz 19. 02. 2011 - 14:11