Něco jiného než Milovat; trvalejšího, krutějšího

30. říjen 2009 | 10.16 |

Nikdy jsem nevěřila, že může existovat cit tak hluboký a upřímný, že kvůli němu člověk dělá naprosté hlouposti i po letech, kdy si je jistý, že voda už dávno odtekla. Ale teď jsem věřit začala. Nejen, že jsem ho možná i poznala, ale hlavně jsem poznala člověka, který se v tom také "plácá"  už nějaký ten rok. A jak říkám, ten kdo tohle nepozná, pak nemůže pochopit co prožívám a co cítím. Ten cit, nedá se tomu říkat láska, je krutý. Odtrhává od ostatního života. Když se probudí po dlouhé době spánku víte, že pro vás nebude nic důležitější než právě ten člověk, co ten cit na začátku způsobil. Uděláte pro něho všechno, i když vás tlačí k zemi a ubližuje a v tom je to bláznovství. Udělat všechno pro někoho, kdo o to nestojí nebo vás ještě klidně poníží.

Nevěřila jsem, že dokáže být manželství, kde se oba milují i po letech a jsou šťastní, teď to chápu. Jejich cit se vzbudil navzájem a doplňují se. Bohužel já poznala tu druhou variantu. Nešťastná láska? Ne, to se tak nedá nazývat. Láska je vždycky šťastná, jen okolnosti mohou být kruté.
Těžko se mi to popisuje a vím, že pro ty, kteří to nezažili je to stejně zbytečné. Ale abych to shrnula slovy mojí kamarádky: Všechno je za námi, je to už několik let a já jsem se dokázala dostat do fáze, kdy mě to netrápí tak jako dřív. Ale když  ten člověk znovu jakkoli zasáhne do vašeho života, probudí se to s největší silou. Je to pocit, že pro toho člověka uděláte všechno, naprosté kraviny nebo i kruté týrání jiných. "Nikdy jsem se nechtěla vdát, ale vím, že kdyby on chtěl, vzala bych si ho a byla bych šťastná. Jsem schopná normálního stavu, ale vím, že už to nikdy nic nepřebije. Už to trvá 5 let."

A já se děsím toho "nikdy už to nic nepřebije". Já v to pořád doufám! Naděje umírá poslední. K onomu člověku necítím cit tak silný jako "miluji tě" v této chvíli. Cítím k němu náklonnost, přitahuje mě, dodává mi energii, vím, že kvůli němu bych opustila všechno, ale nemiluji ho!

Ten pocit, že bych to pro něho udělala je strašný, ale vím, že je to pravda, tak proč to zakrývat.

Já vím,vy kdož jste to nezažili nemůžete pochopit...

200809181347_smutek

Zpět na hlavní stranu blogu