"Pořádek muší bejt!"

23. prosinec 2010 | 09.17 |

 Vánoční úklidy neuznávám, nač se stresovat ještě více právě před Vánoci? Vždycky je ale dobré aspoň jednou za rok všechno prošmejdit, vyčistit a vytřídit a já nevím proč jsem se do toho pustila právě teď. Možná proto, že mám konečně čas a chci si odpočinout a jak se říká, nejlépe se odpočívá prací.

Včera jsem ze školy přišla před 11 hodinou plná dobré nálady a natěšená na týden úžasného nic nedělání. Slunce svítilo, bylo relativně teplo, prostě i to počasí mi to přálo. Když jsem vystoupila z auta a podívala se na něj, řekla jsem si, že s tím musím něco udělat. Od sněhu, ale hlavně soli na silnicích to auto nevypadalo vůbec vábně a navíc kočička tam zanechala stoje blátivé otisky, jak po tom rajdovala. Vzala jsem si tedy holinky a teplou vodu a pustila se do mytí. Všechno jsem pak ještě vyluxovala a pořádně vydrhla a z udělané práce, která trvala přes hodinu jsem měla radost. Jen teď nikam nejezdit, aby se auto zase nezašpinilo.

A když už jsem byla v té pracovní uklízecí náladě, uklidila jsem morčeti jeho byteček a přesunula jsem se k bytečku svému. Kdysi jsem zběžně od prachu uklízela každý týden, tak na půl hodinky a pak jednou za rok velký úklid, který trval tak dva dny. Dnes už ty malé úklidy provozuji tak 1 do měsíce a velké 1 za rok. Proč to trvá tak dlouho? Dva dny? Mám velký pokoj, hodně nábytku a hodně věcí a to všechno vyházet ven, roztřídit, přebrat a uložit zpátky prostě chvilku trvá. Dokud mě to baví, tak to jde dobře. Dříve ty úklidy šly ještě hůř, měla jsem tak 3x víc věcí, které jsem postupně buď nosila na půdu nebo vyhazovala (nebo obojí).
Včera jsem uklízela do 9 hodin večer, mám za sebou tu horší polovinu a dnes se bude pokračovat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: "Pořádek muší bejt!" dvirka®pise.cz 23. 12. 2010 - 19:53
RE: "Pořádek muší bejt!" mixx®pise.cz 24. 12. 2010 - 10:24
RE(2x): "Pořádek muší bejt!" pajenka 24. 12. 2010 - 12:26