Čarodějův učeň (film)

21. srpen 2010 | 20.12 |

zdl4zrygzrx1ul6hlz Do kin přišel nový film, zabydlel se a mám obavy, brzy zase zmizí. Jeho návštěvnost není moc vysoká, ale možná je to neoriginálností nápadu a ani Cage ho nezachrání. Film Čarodějův učeň mi lehce připomněl Harryho Pottera, ale možná to bude hlavně tím, že před filmem dávali upoutávky na závěrečný díl právě Pottera...

Je to příběh o čarodějovi Balthazarovi (Nicolas Cage), který zaklel Morganu v době Merlina do nádoby, ze které se sama nedokázala dostat. Po tisíc let Balthazar hledá nástupce Merlina, který jediný dokáže zabít Morganu, která má za úkol zničit svět (jak jinak, že?). Náhle se děj přehoupne do současnosti a (světe div se) Balthazar nachází Davea (Jay Baruchel), který se má stát Merlinovým nástupcem a tedy i nejmocnějším čarodějem. Děj komplikuje Horvath (Alfred Molina), který se snaží osvobodit Morganu.
Film je to zajímavý, s dobrými efekty, do kina jako dělaný, ovšem na dvd bych si ho asi nekoupila. Na film jsem šla vlastně hlavně kvůli Cagovi a efektům a ani jedno nezklamalo. Cage mě utvrdil v tom, že dobří herci zatím nevymřeli a role staršího čaroděje se staromódním kabátem mu docela seděla.
U filmu jsem se i občas zasmála, vtipné vsuvky byly použity zdravě, ale účelně. Hudba dobře dokreslovala děj a vykouzlila ve filmu napínavou atmosféru.

Pokud máte rádi fantasy, kouzla a čáry a nevadí vám lehká okoukanost příběhu, určitě na film Čarodějův učeň zajděte. Já osobně bych ho zhodnotila 3 hvězdičkami (z 5), za dobré efekty a Cage (jsem trochu zaujatá osoba).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Čarodějův učeň (film) arcaneworld 21. 08. 2010 - 21:15
RE(2x): Čarodějův učeň (film) pajenka 21. 08. 2010 - 21:58
RE: Čarodějův učeň (film) zed - stories 28. 08. 2010 - 08:05