"Promiňte, to je omyl..."

22. březen 2009 | 18.24 |

Znáte ten pocit, když k vám přistoupí neznámý člověk a osloví vás jménem vám neznámým: "Haničko, tady jsi!". Občas si tuhle situaci zakusí každý. Reakce bývají různé, někdo okamžitě z rozvahy odpoví, že to je zřejmě omyl, jiný zůstane jen koukat a často i s otevřenou pusou a výrazem hodným lidem, kteří nejsou schopny vnímat okolí.
Tázající se na vás chvíli zadívá, pak mu bleskne a omluví se.
Nejlepší jsou však staré babičky a staří dědečkové, kteří chodí od člověka k člověku, a při jejich krátkozrakosti si myslím, že každý člověk kterého potkají je jejich známý, homan-4známá, příbuzný, či snad i kamarádka z vesnice. Někteří staří lidé jsou dokonce tak neodbytní, že si nenechají vymluvit, že vás znají a přesvědčují vás o tom tak dlouho, až tomu začnete i vy věřit. Tomu už se pomalu říká manipulace.
Šla jsem takhle jednou k mamce do práce, kde jsem se měla setkat s babičkou. Když jsem tam přišla, babička na mě koukala jak na přízrak. Zeptala jsem se co se děje. Babička uraženě odvětila: "Vždy jsi před chvíli šla přede mnou. Volala jsem na tebe a ani ses neotočila." Nestačilo mi než babičku přesvědčit o tom, že ta holka, která se neotáčela na babiččino volání, jsem opravdu nebyla já. Nakonec si to nechala vymluvit.
A to jsme na tom ještě relativně dobře. Vemte si člověka, který je podobný známé osobnosti. Opravdu tací lidé existují a podoba je někdy taková, že i ta známá osobnost, které je dotyčný podobný začne pochybovat, zdali je, kdo je.

Přiznejte sami sobě, jak často oslovujete naprosto neznámé lidi? Jak často potkáváte na ulici lidi, kteří jsou tak podobní našim známým, ale než se stačíte ozvat, uvědomíte si, že toho člověka vůbec neznáte.

Říká se, že každý člověk je originál. Ano je to tak, ale protože těch originálů už je až moc, z originálů se stávají podobizny. A pak se nemůžeme divit, že těch omylů je až moc. Co s tím? Vylidnit pár milionů lidí, aby originály byly zase originály?

Ač tohle všechno vyzní jako maličkost, dokáže tato maličkost znepříjemnit procházku, nákupy,...
Ano, dokáže i potěšit, ale když vás někdo zastaví na ulici a začne ze sebe soukat: "Jeee, vvvy jste ta herečka zzz televize, ošklivka Katka že ano?(Trošku přenesená situace Roxy)
Pomoc snadná. Dříve než někoho oslovíte, stačí se jen pořádně rozhlédnout a prohlédnout si člověka, na kterého se chystáte. Věřte mi, předejdete tím mnoha omylům i trapným situacím, které nejsou trapné jen pro vás.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: "Promiňte, to je omyl..." infikovana-houba* 22. 03. 2009 - 20:10
RE(2x): "Promiňte, to je omyl..." pajenka 22. 03. 2009 - 20:15
RE: "Promiňte, to je omyl..." pihatka 25. 03. 2009 - 18:45
RE(2x): "Promiňte, to je omyl..." pajenka 25. 03. 2009 - 19:30
RE: "Promiňte, to je omyl..." lůca 27. 03. 2009 - 15:46
RE(2x): "Promiňte, to je omyl..." pajenka 27. 03. 2009 - 17:16
RE(3x): "Promiňte, to je omyl..." koktejlkaŽpise.cz 11. 04. 2009 - 10:55