Když v divadle vypadne proud

18. duben 2009 | 10.02 |

Včera jsem se již po páté v řadě vydala na muzikál Dracula, tentokrát to bylo s doprovodem. Jelo se tam hlavně kvůli babičce, která chtěla vidět svět muzikálů a tím i můj svět. Po dlouhém hledání lístků se mi naskytla příležitost urvat si lístky na přístavky 2,3,4, ze kterých je krásný výhled. Neváhala jsem a brala. Babička se ze začátku vzpírala, byla totiž po dlouhé nemoci, ale nakonec přece jen jela. To ale eště nevěděla, co všechno zažije!

Dojeli jsme do Phy o něco dříve, a tak nám nezbývalo, než chodit po obchodech, značně totiž lilo a nebylo to zrovna pro babičku příjemné. Konečně nastala hodina H a my se pohodlně usadili v divadle na již zmíněné přístavky. Představení začalo...pozorovali jsme Draculovo vraždění, prokletí a proměnu, pak do děje vstoupila Lorrain. Steven jako milující bratr chtěl Lorrain zachránit od krvelačného monstra. Ale ejhle, Dracula po bodnutí znovu vstal a Steven se chystal zabít sám sebe.
Marián( as Dracula), zpíval nerušeně dál, když v tom, uprostřed slova... Ticho a tma! Celé divadlo se potopilo do naprosté tmy. Marián jako by si to neuvědomil a snažil dozpívat alespoň nedokončené slovo. V celém divadle už svítili jen záložní zdroje (osvěcování schodů a nouzových východů). Chvíli jsme tak seděli, pak přišel Aleš Háma s tím, že vypadl proud... zůstali jsme sedět a po chvíli jsme se dověděli, že celá Hybernská ulice je bez proudu. Nemělo smysl tam zůstat sedět, sešla jsem dolů, vetřela jsem se k fanklubákům - Pavlovi, Radkovi a Evě a snažila jsem se zabavit. Pak pro mě přišla Anča, ať vezmu babičku dozadu na bar na kafe... neváhala jsem a opustila jsem fanklubáky, babička byla hodně zmatená a i když tam nebylo zrovna nejlepší prostředí, přece jen tam nebyla sama...byli jsme tam s mamkou s ní.
Mezi tím jsem eště stihla vzít babičku za Maroškem. Když začal povídat, že se zabiju na motorce, tak jsem dostala trochu strach, jak to na babičku zapůsobí, tak jsem tam do něho začala šťouchat. No ale zpět k tomu, jak jsme tam šli podruhé tentokrát čistě jenom na bar. Marošek tam stále byl, tak jsem si značně přidrzle řekla o pití, hlavně pro babičku... no prostě Maroš to má u mě;-)... babička tam seděla, já jsem pila BETON povídala jsem si Ančou a s Jurajem Bernátem... Maroš trochu pokukoval, pak mi dal elektrický výboj;-) ...ještě jsem zapomněla dodat, že nám nahlásili, že předpokládaný začátek pokračování představení mělo být v 9 hodin. V tu dobu normálně představení už končí.
Babička si šla sednout zpátky do hlediště, já na baru ještě chvíli zůstala. Bylo to dokonalý, tam se přece jen tak někdo nedostane...jen ti vyvolení ;-). Představení začalo těšně před 9 hodinou tam kde skončilo. Jelo se s kratší přestávkou na přestavení kulis, využila jsem času a pokecala s Pavlem. Moderní doba v Draculovi je kratší a rychleji utíká, takže jsem se ani nenadáli a byl konec. Babička a mamkou letěli napřed na vlak, jelikož ten náš v 21:40 byl už někde v Kolíně. Já jsem za chvíli letěla za nimi. Na cestě domů babička vyprávěla s rozzářenýma očima, byla nadšená jak z Draculy, tak z Mariána. Výpadek proudu bylo spíš takové zpestření, díky tomu se vlastně na delší dobu, než jsme měli původně naplánované, zašila do baru v zákulisí... je nadšená, příště prý třeba pojede znovu.

PS:Omlouvám se za zmatenost a nepřesnosti...dneska jsem šla spát ve 2 ráno a vstávala v 8 ;-)

P4170084

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Když v divadle vypadne proud tlapka®pise.cz 18. 04. 2009 - 17:14
RE(2x): Když v divadle vypadne proud pajenka 18. 04. 2009 - 23:24
RE: Když v divadle vypadne proud koktejlka®pise.cz 18. 04. 2009 - 20:04
RE(2x): Když v divadle vypadne proud pajenka 18. 04. 2009 - 23:24
RE: Když v divadle vypadne proud romča 20. 04. 2009 - 11:49
RE(2x): Když v divadle vypadne proud pajenka 20. 04. 2009 - 14:39