Koncert Mariána Vojtka

9. prosinec 2010 | 15.00 |

marian_cd1 Dne 8. prosince 2010 proběhl v divadle Hybernia dlouho očekávaný (Vánoční) koncert Mariána Vojtka. Už třetím rokem se před Vánoci konají jeho koncerty a já jako věrný fanoušek jsem tam samozřejmě nemohla chybět.

Kdo z vás jen třeba málo ví, kdo je Marián Vojtko, jistě pochopí mé nadšení z jeho hlasu. Kdo ho nezná, nechť se odebere na jeho osobní webovky a rychle to napraví: www.marianvojtko.cz !!! 

Marián i přes svoji nemoc odvedl skvělý výkon. Malé chybičky mu musíme odpustit, vždyť kdo by byl tak čestný, aby (kvůli nám) nezrušil koncert při 2-3 antibiotikách?
Dlouho jsem nezažila tak skvělou atmosféru v hledišti. Okolo mě jsem cítila spoustu pozitivní energie a po každé písničce jsem se i já nechala strhnout tou vlnou, oprávněně. Na koncertě zaznělo 23 písní známých i neznámých, z muzikálů, oper, ale i vánoční koledy, či písničky z nového CD. Jako host se představila operní pěvkyně Anda-Louise Bogza a muzikálová zpěvačka Monika Absolonová. Celý koncert provázel živý orchestr pod vedením dirigenta Ivana Zelenky, choreografie: akrobatické kousky, tance; tématické kulisy, světelné a kouřové efekty. Po úžasném závěrečném potlesku nám Marián zazpíval a zahrál Konfrontaci, z velkolepého muzikálu Jekyll a Hyde. Tahle píseň navždy zůstane mou srdcovou a jsem nesmírně vděčná za to, že jsem ji ještě jednou mohla vidět a slyšet naživo. Následný potlesk neměl konce.

Po koncertě následovala malá afterparty a autogramiáda. Litovala jsem Maroše, když jsem viděla tu nekončící frontu zájemců o podpis a fotografii. Bylo vidět, že není ve své kůži a že ho to vyčerpává, ale držel se obstojně a rozdával úsměvy na všechny strany. I já jsem si byla podepsat jeho nové, první CD a zároveň jsem ho pozdravila po neskutečně dlouhé době.

Za ten večer jsem dostala mnoho objetí, spoustu úsměvů a milých slov nejen od Mariána (doufám, že mě při tom objetí nenakazil, ale myslím, že už má předem odpuštěno) a jsem za to ráda. A teď zpátky do reality...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře