A tak šel čas a Pája rostla;-)

30. červenec 2009 | 09.24 |

 Jsem to stále já, ta holka co se před více jak sedmnácti lety narodila svým rodičům. Za ten dlouhý čas se stalo spousta věcí, které mě ovlivnily, jak v dobrém, tak špatném slova smyslu. Milovala jsem svoje dětství, tu bezstarostnost, tu hravost, tu oblíbenost. Ano byla jsem oblíbená...lidi mě milovali za to jaká jsem byla. Vypadala jsem jako princeznička a chovala jsem se velmi nesměle, ale to jim k tomu prostě patřilo. Říkali mi princezno a já si na to zvykla.

Pak přišla škola a já se změnila. Lidé mi přestávali říkat princezno, protože se to na můj věk už nehodilo. Byla jsem žákyně. Můj prospěch ve škole byl vcelku ucházející, nikdy jsem to neflákala a učila co to jen šlo, ale na základce to byla brnkačka. Jednou za rok jsme se s mamkou vydaly na nějaký muzikál. Můj první byla Pomáda.
Dále jsem rostla, přibírala na váze, ale i výšce a stávala se ze mě introvertní, nekomunikativní osoba. Hodně na tom má podíl právě základka. Vztahy bylo přímo příšerné. Nebylo dne, abychom se nehádali. V těchto dobách jsem zalézala čím dál tím hlouběji do svého světa, do své mysli. Snažila jsem se přežívat období ve škole, a tak jsem se pořád učila a učila.

Najednou se stal zázrak a mě se tím otevřeli nejedny nové dveře. Dostala jsem se na gympl do Skutče, kde jsme viděla svoji budoucnost aspoň trochu růžově a hlavně jsem začala jezdit do Prahy, sama, nerušeně, na muzikály a nebo jen tak. Tohle mi dalo nový smysl života a dnes si nedovedu představit, co bych bez toho dělala. Na gymplu jsem opravdu potkala skvělé lidi, kteří mě nezavrhují jenom proto, že jsem šprtka a že jsem více či méně uzavřená. Pro ně jsem se otevřela.
Zažila jsem život v Praze, poznala spoustu skvělých lidí okolo divadel, kteří mě nyní drží nad vodou.
A hle...najednou se vracím zpět do dětství, najednou mi po dlouhé době zase někdo řekl princezno. Konečně po těch letech cítím, že jsou tu lidé, co mě mají opravdu rádi a to je nade vše zlato a stříbro světa... můžu s čistým srdcem prohlásit, že jsem za ně ráda... i přes ty větší či menší kolize, když to všechno shrnu, ti lidé dokáží všechny neduhy zahnat z mé hlavy. Děkuji Vám...ale i Vám ;-)

PS: Nevím, co mě vedlo k napsání tohoto článku. Je to velmi stručně popsaný můj život v pár řádcích. Pro vás,co čtete můj blog nebo mě znáte, tu není nic nového...tohle jsem prostě já!

P7200137

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: A tak šel čas a Pája rostla;-) maydayberry 30. 07. 2009 - 11:12
RE(2x): A tak šel čas a Pája rostla;-) pajenka 30. 07. 2009 - 11:51
RE: A tak šel čas a Pája rostla;-) romča 30. 07. 2009 - 16:25
RE: A tak šel čas a Pája rostla;-) tlapka®pise.cz 30. 07. 2009 - 18:55