Pláč...

30. červenec 2009 | 12.00 |

Pláč? Pláčeme, když nám je smutno. Pláčeme, když se stane něco ošklivého, když nám někdo ublíží a nebo třeba jen proto, že konec příběhu je smutný. Pomocí slz ze sebe vyplavujeme všechny neduhy a smutek. Pláč prý léčí, ale já si myslím, že to není ten pláč, který léčí, ale lidé, kteří si všimnou, že pláčeš. Ano samozřejmě, někdy je nejlepší se doma zavřít v mísnosti, lehnout do postele a nechat slzy stékat po tvářích, když se člověk vypláče cítí se líp, ale většinou mu není líp.

"Pláč je jen prostředek, jak na sebe strhnout pozornost a jak žádat o pomoc." napadlo mě jednoho večera, když jsem si marně utírala slzy z tváře a snažila se neplakat. Pak jsem o tom přemýšlela a i teď s tím tak trochu souhlasím. Když se rozpláčeme na veřejnosti, často je tu někdo, kdo k nám příjde a snaží se nás utěšit, kdybychom neplakali, třeba by si nás ani nevšiml. Když pláčem doma a snažíme se, aby nás nikdo neviděl, je to touha neotravovat lidi, protože ti, kteří jsou právě v blízkosti nejsou ti praví, kdo by mohli pomoci. Nemám pravdu? Ano, je to možné, lidé se mýlí.

Já jsem člověk co opravdu nerad pláče na veřejnosti, ale i v soukromí. Vždycky za tím je něco špatného. Když se něco stane na veřejnosti, snažím se neplakat, i když mám slzy na krajíčku. Zadržuji slzy tam kde mají být. Ani na místech, kde všichni pláčou, já se snažím neplakat, nedávám proudu svých emocí volný průchod. Vzbuzuje to soucit, ale to není ten důvod proč bych neplakala. Dokazuji si tím, že jsem silná. I na pohřbu jsem uronila jen pár slz a snažila jsem se být silná, pro ty, kteří pláčou. Viděla jsem tátu, který měl také slzy na krajíčku a to mi dávalo podmět, abych já neplakala. Abych ukázala, že ho podržím. Možná si řeknete, že na takových místech je až hřích neplakat, ale já to vidím jinak.

Ovšem já i ráda pláču, když pláču smíchem ... což se mi stává poslední dobou docela často. V takovém případě mám ovšem problém s make-upem, ale co bych za upřímný smích nedala...

byalik

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pláč... romča 30. 07. 2009 - 16:20
RE(2x): Pláč... pajenka 30. 07. 2009 - 16:42
RE: Pláč... tlapka®pise.cz 30. 07. 2009 - 18:52
RE: Pláč... duncan®pise.cz 31. 07. 2009 - 22:03
RE: Pláč... resyduldamage®pismenkuje.cz 01. 08. 2009 - 11:05
RE: Pláč... janus 01. 08. 2009 - 20:34