Chcete druhou šanci?

4. srpen 2009 | 12.53 |

Včera jsem znovu shlédla další film z proslulé ságy SAW. Tentokát díl pátý. Po třetím díle, jsem si říkala, že už na to kašlu. Umřel "Skládačka" a jeho pokračovatelé to všechno jenom kazili, ale nikdy jsem neodolala a před rokem jsem shlédla čtvrtý díl a včera dokonce i pátý. Jistě to každý znáte. Psychopatický seriový vrah, který si hraje se svými obětmi než je zabije. Ale opravdu to je tak? Tihle lidé přeci měli šanci přežít, kdyby jenom chtěli.

Příběhy Saw jsou o šanci, o druhé šanci pro život. Život neposkvrněný. Často se ve hře ocitnou lidé, kteří si chtěli život vzít nebo ničili život jiným lidem. Pro ně by to měla být očista. Když zvládnou hrát hru podle pravidel, budou volní a čistí. Dostanou druhou šanci se narodit. Začnou si života vážit.

Já osobně si nedovedu představit, že bych se do něčeho takového dostala. Asi bych zapudila svůj pud sebezáchovy a čekala, až zemřu. Většina lidí zemře rychlou smrtí, když se o nic nepokusí. Nezasloužila bych si druhou šanci. Prostě nedokážu si představit, že bych svoje ruce strkala do drtiče, vypíchávala si oko, či jiným způsobem poškozovala tělo a způsobovala si bolest. Smekám před lidmi, kteří by to dokázali.

Zahrajeme si takovou hru. Jste pevně přivázání ke stolu. Nad vámi se houpe kyvadlo se smrtelně ostrým ostřím. Kyvadlo se bude stále přibližovat k vašemu tělu,až ho nakonec začne řezat. Ale můžete se zachránit. Stačí jen strčit ruce do drtiče kostí. Tak zničíte nástroj, kterým jste zabil/ublížil. Po rozdrcení rukou se kyvadlo zastaví, pouta se otevřou a vy budte volní. Dokážete to? Čas běží....hra začíná.

Muž ve filmu to dokázal, ale jelikož to nebyl Skládačka, kdo hru organizoval. Kyvadlo se nezastavilo.... GAME OVER!

On není vrah, on nezabíjí. On dává druhou šanci...ale nebude to zadarmo.

Fajn radši už budu mlčet ;-)

05-potter-saw-1024x768

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Chcete druhou šanci? tyna®pismenkuje.cz 05. 08. 2009 - 09:50
RE(2x): Chcete druhou šanci? pajenka 05. 08. 2009 - 16:30
RE: Chcete druhou šanci? lucinka 09. 08. 2009 - 22:33
RE(2x): Chcete druhou šanci? pajenka 10. 08. 2009 - 09:39