Vážit si života?

6. srpen 2009 | 16.17 |

Jak moc si vážíš života, který ti byl dán jako dar? Ano, život je dar, ale nedostali jsme ho zadarmo. Musíme se proplétat nesnázemi, musíme brečet, ale život umí i dávat. Můžeme se smát, být šťastní. Nic není zadarmo, ani život. Odevzdáváme mu mnohé daně v podobě bolesti. Naší bolesti. A všechno to přikládáme za vinu právě životu. Copak nedokážeme pochopit, že takový je život? Že si taky musí něco brát? Každému jinak? Třeba za to jednou budeme odměněny, ale jen pokud si, i přes to všechno, dokážeme života vážit.

Pokud tohle neumíte, páchejte si sebevraždy, říkejte jak je život nespravedlivý. Je spravedlivý až moc. Nikdy nikdo nemůže být stále šťastný, ale zároveň nikdy nikdo nemůže být pořád jen nešťastný. Přijímejme dary a odevzdávejme účty. Všechno se nám jednou sečte...

Když si přestanete života vážit a začnete si zoufat, přeci nemá cenu si ten život dál držet.

Já si svého života vážím, přes to kolik mi dal utrpení. On mi totiž daroval i radost a smích a to je ta největší odměna. I kdybych se měla zasmát jednou a na to být rok smutná...stojí za to žít! Važte si toho daru, který vám byl dán nebo se ho vzdejte.

Ne nechci lidi navádět k sebevraždám a podobným pitomostem a pokusům utéct! Chci je navést, aby se na všechno začali koukat pod jiným úhlem pohledu, za všem špatným viděli i to nepatrné dobré. Změnit pohled na svět, začít si vážit života... já vím, to nemá cenu!

Život

Obrázek zdroj:http://kotrmanova.webovastranka.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vážit si života? dikulka 06. 08. 2009 - 16:23
RE(2x): Vážit si života? pajenka 06. 08. 2009 - 16:27
RE(3x): Vážit si života? dikulka 06. 08. 2009 - 16:36
RE(4x): Vážit si života? pajenka 06. 08. 2009 - 16:51
RE: Vážit si života? rozervanec®pise.cz 07. 08. 2009 - 10:36