Sluha dvou pánů (činohra)

17. září 2010 | 21.54 |

sluha_dvou_panu__8Konečně jsem našla čas napsat něco málo slov o proslulé komedii Národního Divadla SLUHA DVOU PÁNŮ. Do divadla jsem se na ni vydala v úterý 14. 9. pod vedením školního iniciátora podobných akcí. Očekávala jsem mnoho, aby ne. Často jsem o tom slýchávala ze všech částí mého okolí, dokonce i od lidí, kteří divadlo berou jako "nudu, či nutnost k uspokojení partnera" a jakmile jsem dostala možnost, čapla jsem ji za uši a už nepustila.


Do jednoho Italského městečka přijíždí sluha Truffaldino se svým pánem (paní). Ovšem při zařizování záležitostí pro svého pána se ztratí a "ujme" se ho jiný pán... Jak už tomu tak bývá, objeví se za nedlouho ten původní. Tuto komplikaci Truffaldino řeší cestou nejmenšího odporu, pracuje pro oba, bere dva platy, dostane dvakrát najíst. Nicméně za chvíli pozná úskalí své volby a právě to způsobí nepřeberné množství komických situací...  (
zdroj: csfd.cz)

Role Truffaldina je sama o sobě komická, ale to opravdové kouzlo této postavy vytváří Miroslav Donutil, který hraje Sluhu dvou pánů od nepaměti a bez něho by divadelní hra ztratila hlavní asociaci, když se řekne Sluha dvou pánů a to je právě Miroslav Donutil. Neříkám, že ostatní postavy nebyly dobré, ale Truffaldino mezi nimi zářil tak, že zarkýval všechny ostatní a aby taky ne, když je to vlastně ta hlavní role. 
Stovky a stovky lidí ročně zhlédnout představení a odcházejí s úsměvem na tváři. 

Přes mnohá očekávání jsem se před příjezdem do Prahy smiřovala s další průměrnou komedii, ale nikdy jsem se v divadle tak nezasmála, jako právě na tomto představení. Úsměv na tváři jsem snad měla po celou dobu a to nepočítám ty výbuchy smíchu. Navíc, Národní divadlo této hře dodává to pravé kouzlo. Prostě mohu jen a jen doporučit. Kdo neviděl, ať to hned napraví!
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sluha dvou pánů (činohra) zlomenymec®pise.cz 17. 09. 2010 - 22:18
RE: Sluha dvou pánů (činohra) editt 18. 09. 2010 - 18:41
RE: Sluha dvou pánů (činohra) pajenka 18. 09. 2010 - 19:15
RE: Sluha dvou pánů (činohra) brumbrumbrum®pise.cz 19. 09. 2010 - 10:37
RE: Sluha dvou pánů (činohra) zlomenymec®pise.cz 19. 09. 2010 - 11:21
RE(2x): Sluha dvou pánů (činohra) pajenka 19. 09. 2010 - 11:50