Co mám na sobě ráda a co naopak nenávidím

11. září 2009 | 20.10 |

Na semináři slolečenských věd jsme probírali sami sebe. Otázky byly různé, a tak jsme do placu házeli jak se známe a podobné. Mimo jiné i co na sobě máme i nemáme rádi. Moc dlouho jsem nepřemýšlela a odpověděla jasně na obě otázky.

Co mám na sobě ráda? Co oceňuji?
Moje první myšlenka spočinula na mé zodpovědnosti nejen k sobě, ale někdy i k jiným lidem. Tzv. mám dost zodpovědnosti i za jiné. Někdy to může být i přítěž, ale zatím si nemohu stěžovat. Ať je to otázka školy, povinností, života, zdraví ... opravdu se snažím být zodpovědná. Do školy se asi jako jediná ze třídy pravidelně připravuji, plním povinnosti, chápu svůj život jako něco výjmečného, a tak se k němu snažím i přistupovat a zdraví? Snad už jen to, že nekouřím a piju do jisté hranice (tudíž jsem nebyla nikdy opilá) už mluví za hodně. A když se mi náhodou podaří něco pokazit, být nezodpovědná, vůbec z toho nemám dobrý pocit.

Co na sobě ráda nemám? Co bych chtěla změnit?
Také jsem nepřemýšlela dlouho. Samozřejmě bych mohla vyjmenovávat spoustu věcí, ale kdo ne. Ty špatné vlastnosti se hledají vždycky lépe a i lépe se říkají.
Ze všech vlastností, které mě napadly jsem tedy vytáhla jednu jedinou, která se mi zdála rozumná na závěr diskuze. Řekla jsem, že na sobě nemám ráda to, že se nechám snadno ovlivnit lidmi. Lidé si mě dokáží celkem lehce omotat okolo prstu a cloumat mnou. A já to někdy ani nevidím. S tím souvisí i to, že já od lidí přejímám různé zvyklosti a návyky a ne vždycky jsou to ty dobré. Samozřejmě, to každý. Ale u mě to jednou došlo tak daleko, že když jsem prozřela, zjistila jsem, že jsem to nebyla vůbec já...
Dále nemám ráda, že neumím říkat NE nebo NECHCI. A to všechno souvisí se vším předešlým...

A teď vy...co na sobě máte a nemáte rádi? A neříkejte, že nic není...vždycky a u každého je, jenom si vybrat! Řekněte(napište) to, co vás první napadne.

A dokonce jsme dostali domácí úkol, že neuhádnete jaký?

1686517

Zpět na hlavní stranu blogu