VIETCONG

3. duben 2010 | 10.00 |

 Právě jsem dohrála známou počítačovou hru Vietcong. Hra byla vydána v roce 2003 a rychle se vyšplhala na nejvyšší příčky prodeje. Byla vyvinuta českým týmem. Dnes sice již trochu starší a zaostalejší (na dnešní technologie), ale stále hraná.

Poprvé jsem se s hrou setkala někdy okolo třináctého roku mého života. Hrála jsem jenom demo verzi, ale i tak jsem ji hrála pořád dokola. Proč? Bavilo mě to. Děj se odehrává ve Vietnamské válce, kde se hráč za armádu Spojených států v roli Hawkinse snaží vyhrát válku. Většinou to však není o ničem jiném než zabít co nejvíce Vietcongů a přežít.
Hra je rozdělená na mise, kde v každé misi máte splnit úkoly dávané kapitánem. Když máte celou svoji jednotku pak hra jde sama, ale pokud vás strčí do tunelu, kde vidíte jen černou obrazovku, jde to o něco hůř.
Hodně se mi také líbil vývěr zbraní. Před každou misí jsem si mohla vybrat, která mi nejvíc vyhovuje a dokonce zkusit své schopnosti na terči, kde jsem zjistila, že mířit není zas tak snadné (ve hře jsou zohledněny automatické pohyby těla, jako je například dýchání a to mírně znemožňuje zaměřování).
Grafika je zastaralejší, ale to se dá očekávat vzhledem k roku vydání.
Ve hře je zavedeno automatické ukládání bez možnosti vlastního, ale hra je ukládána poměrně často, takže k velkým časovým škodám nedochází a nervy nejsou tak drážděné.

Podle mého by se hra ale vůbec neměla dostat do rukou dětí. Je v některých chvílích až moc brutální a v dětech může podněcovat agresivitu a vzhledem k tomu, že se celou dobu hraje proti Vietnamcům, může podporovat rasismus (i když, jak by se hrála Vietnamská válka, kdyby se nehrálo proti Vietnamcům). Surové a mnohdy i sprosté průpovídky americké armády k tomu sice patří, ale jak znovu říkám, pro děti nevhodné. Dnešní doba však pokročila tak daleko, že děti tohle znají víc a víc.

Celkový dojem ze hry je dobrý. Možná někdy vytáhnu volné pokračování Vietcong 2 a znovu si vybiju svoji agresivitu na Vietnamcích(ach jak ubohé).

Vietcong

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: VIETCONG zlomený meč 07. 04. 2010 - 10:56
RE(2x): VIETCONG pajenka 09. 04. 2010 - 07:10