Osoba, která mě nutí k zamyšlení

31. květen 2011 | 22.27 |

 Většina lidí toho člověka nemá ráda, je to lehčí a příjemnější verze House, každopádně dokáže vnímat lidi okolo sebe jiným přátelštějším způsobem, neničí si svůj život, ale přesto to není ono.
Je těžké popsat jeho povahovou stránku, protože na tohle popisování slova nestačí, to musíte poznat. Je to  flegmatik (někdy až moc), cynik, i když si nemyslím, že uvnitř doopravdy takový je, možná je to jen maska, nebo obranný štít. Zdá se být sebevědomý. Do jisté míry se dokáže velmi dobře ovládat. Často se vyjadřuje ironicky a také se obrací s posměškem k ostatním, ale není to ten typ zlého posměšku. Podle mého pozorování si myslím, že je to introvert, který všechno řeší v sobě a rozhodně to není ten typ člověka, který by se rád předváděl (ovšem otázka je, co je předvádění a co projevování své tvůrčí mysli v nějakém svém zájmu). Je to velice inteligentní člověk, který dokáže nad věcmi přemýšlet různými způsoby. Rád si s lidmi hraje a zkouší na ně různé hry, aby dosáhl svého cíle (většinou se jedná třeba o doznání). Vůbec není snadno čitelný, nikdy nevím, co si doopravdy myslí. Občas mě dokáže opravdu překvapit svým rozhodnutím.

Okolo sebe jen stále slyším záporné ohlasy na jeho charakter, ale já to nedokážu a nechci chápat, a opravdu jsou ty hlasy často neoprávněné. Svým způsobem toho člověka mám ráda. Nevím čím to je, možná částečně chápu jeho postoje a soucítím s ním, možná jsem mu z části podobná, já nevím. Trochu mě i "fascinují" jeho postoje a hry, i když jsem sama nikdy žádné nebyla přítomna, ani podrobena (nebo o tom aspoň nevím).

Je to zvláštní o něm teď takhle do hloubky přemýšlet, v podstatě toho člověka neznám, ale jeho otázky (nemusí být vyřčeny, už i třeba jen pohled, postoj, reakce) mě nutí si hledat odpověď, v sobě samé.

Ano, fascinují mě lidé, ke kterým se nemůžu přiblížit, ať už je k tomu jakýkoliv důvod.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře