Kniha mého srdce: ta jediná

7. červenec 2011 | 18.51 |

 Již po třetí jsem dnes zavřela tuto neobyčejnou knihu. Musím se o ní aspoň krátce zmínit, protože se svojí výjmečností stala knihou mého srdce. Poprvé se mi do rukou dostala ještě na základce, kdy jsem zarytě pátrala po tajemstvích starověkého Egypta a ta kniha mě uchvátila. Začetla jsem se do ní a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem ji pořád, ráno, ve škole, odpoledne, večer... přestože má přes 800 stran a řadí se mezi ty náročnější, já jsem ji přečetla jedním dechem.

Po pár letech se mi do rukou náhodou dostala znovu a byla jsem nucena svým vnitřím Já si ji znovu přečíst, ačkoliv jsem do té doby nikdy nečetla stejnou knížku dvakrát. A znovu mě uchvátila a překvapila. Po těžkém maturitním ročníku jsem si slíbila jediné. Knihu si seženu, koupím a přečtu dotřetice. Tak se stalo a já věřím, že to nebylo naposled, co jsem listovala jejími stránkami. Ta kniha mi pokaždé dá něco nového, jak ji čtu s odstupem času, nacházím nová zjištění, které jsem dřív neviděla a udivuje mě stále!

Mluvím tady o neobyčejné knize finského spisovatele M. Waltari s názvem EGYPŤAN SINUHET. Možná jste o ní už slyšeli, možná ne, ale věřte mi nebo ne, stojí za přečtení i pro ty, kterým starověká říše faraonů nic neříká. 

Knihu píše starý Egypťan Sinuhet, který byl vyhnán z města, které tak miloval. Vypravuje vše od svého narození, které zůstalo navždy zakryto hustou mlhou, přes dospívání,egyptan-sinuhet-patnact-knih-z učení, cestování, jeho lásek i potupnému zjištění. Svoji touhou po vědění procestoval všechny známé země tehdejšího Egypta a dostalo se mu velké odměny a zkušeností. Při návratu se stává váženým královským lékařem faraona Achnatona, který pro svého nového boha Atona chce šířit jen mír, pravdu a rovnost všeho lidu. Lid ale nechce znát nového boha a bojuje do krve za svého Amona. Sinuhet je nucen udělat mnohá rozhodnutí, která navždy ovlivní celé generace. 

Je to historický román založený na skutečné postavě Sinuheta i historických událostí a panovníků. Zaujala jsem-li vás aspoň nepatrně, neváhejte a neděste se rozsahu knihy, stojí to za to! Ne nadarmo kniha obsadila 6. místo v celonárodní anketě pořádanou Českou televizí "Kniha mého srdce".

Podrobněji o knize se zmiňuje například wikipedie: ZDE

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kniha mého srdce: ta jediná maydayberry 07. 07. 2011 - 22:08
RE(2x): Kniha mého srdce: ta jediná pajenka 08. 07. 2011 - 09:13
RE: Kniha mého srdce: ta jediná lenca 08. 07. 2011 - 09:19
RE: Kniha mého srdce: ta jediná damn-girl®pise.cz 08. 07. 2011 - 23:40
RE(2x): Kniha mého srdce: ta jediná pajenka 09. 07. 2011 - 10:31
RE(3x): Kniha mého srdce: ta jediná damn-girl®pise.cz 09. 07. 2011 - 11:01