Zelená míle (kniha)

31. červenec 2011 | 16.08 |

872Právě jsem odložila známou knihu od Stephena Kinga Zelená míle. Většina z vás zná filmové zpracování se stejným názvem. Mě tenhle film naprosto dostal. Je to ten typ filmu, na který se dá koukat pořád dokola a nikdy vás neomrzí. Já jsem ale chtěla zajít ještě dál. Na aukru jsem si vyhlídla knižní podobu, předlohu, onoho filmu. Brzy jsem si ji koupila a hned jak mi dorazila domů, jsem se do ní pustila. Dostala mě stejně jako film, ba možná i víc. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Příběh vězeňského bloku E, který je nazýván Zelená míle podle zeleného linolea, vypráví bývalý hlavní bachař Paul, který dožívá svůj život ve starobinci. Na "Éčku" zemřely desítky vrahů a násilníků, jejichž život byl ukončen elektrickým křeslem "Jiskřákem". Parta bachařů bez zaváhání vodí jednoho vězně po druhém na jejich poslední procházku po Zelené míli. Jeden případ je ale jiný. Když do bloku E přijde John Coffey, Paul pozná, že něco je jinak. Jeho pocit se utvrdí ve chvíli, kdy John dotekem  vyléčí jeho zánět močových cest. Najednou se zdá, že je všechno jinak, než se zdá.

Zelenou míli považuji za jednu z nejlepších Kingových prací a myslím, že oprávněně. Jeho bravurní fantasie spojená s realitou se právě v této knize ukazuje jako jeden z nejlépe propracovaných příběhů.  Kdo holduje Kingovým příběhům a ještě o tomto příběhu neslyšel, nechť to urychleně napraví! J

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zelená míle (kniha) romča 01. 08. 2011 - 15:18
RE(2x): Zelená míle (kniha) pajenka 01. 08. 2011 - 15:25
RE(3x): Zelená míle (kniha) pompo 01. 08. 2011 - 15:37
RE: Zelená míle (kniha) mixx®pise.cz 05. 08. 2011 - 11:47