Stále nové a nové věci

24. duben 2008 | 19.11 |

Zatavte se semnou v čase a řekněte mi,proč si stále a stále kupujeme nové modely věcí,které jsou stále funkčí.


Pro představu:dneska jsem si koupila novou klávesnici,protože je ta nová lepší a ,,podle mých představ,, ale proč sem si jí vlastně kupovala. Ta ,,stará,, sloužila dobře,nebyly s ní žádné potíže, tak proč? Proč utrácíme peníze za nové a nové věci, když máme doma téměř to samé jen tzv. ,,staršího typu,, .
Proč si nekoupíme některé věci až se nám ty ,,staré,, rozbijí. Slovíčko ,,staré,, schválně dávám do uvozovek, protože ,,staré,, tak nazývámě věci ,které jsme již např. něčím nahradili...něčím novým.
Možná mi tu vytknete ,,nové a nové modely stejného typu si kupojeme proto,aby jsme na té věci měli větší rozlet,aby jsme mohli dělat nové věci ,co ta ,,stará,, věc neuměla. ,, Ale opravdu to potřebujeme? Já jsem si tu klávesnici třeba koupila jen proto, abych měla plošší klávesy a samozřejmě taky jsem chtěla multimediálku. Právě proto abych s klávesnící mohla dělat víc věcí. Ale proč? Vždyť to vše se dá udělat v PC a žádné tlačítko navíc na klávesnici k tomu nepotřebuji.
A víte čím to je, je to tím, aby to vše bylo pohodlnější. Prostě se rozmazlujeme, jsme líní stisknout více tlačítek. Ale když si tohle můžem dovolit, nejsme pak ta skupina, která si může říct...já nemám na to abych přispěla například na dobročinné účely. Já na to mám ale radči to hodím do svého pohodlí. Klávesnice je jen příklad ale spousta věcí je na tom stejně.

Zamyslete se teď nad tím...není to snad aspoň z části pravda?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře