Někdy prostě člověk ví!

4. únor 2012 | 08.52 |

 Někdy se člověk tak zastaví v běhu věcí, otočí se, usměje se a zjistí, že mu nic nechybí. Nechce to nikde křičet, aby to nezakřiknul, ale stejně má nutkání to vyřvat do světa, aby se pochlubil, že TO konečně přišlo i do jeho mysli. V tu chvíli člověk nemyslí na budoucnost, v podvědomí si je jist, že to jednou skončí a nebude to mít dobrý konec, ale na to nechce myslet, protože právě TEĎ je spokojený a co bude za pár dní, týdnů, měsíců ho NECHCE (raději) zajímat.

Občas zaváhá, jestli to, co dělá je právě to, co je správné. Když se podívá do očí známých, cítí neklid, rozrušení. Ví, že to není standardní a že si lidé při každé možnosti o něm povídají a ne zrovna hezky, ale je mu to jedno, neb on věří tomu, že dělá dobře, protože mu je dobře, bez ohledu na ostatní. Někdy se prostě zastaví v běhu věcí, ohlídne se na známé, vyslechne si výčitky, ale jakmile se znovu otočí zpět, všechny pochybnosti ze sebe setřese a pokračuje nerušeně dál v tom, co začal. Ví, že i kdyby chtěl, nejde to vrátit. Stalo se. Dovolil, aby to zašlo tak daleko, že se lidé dívají zkrz prsty, ale to mu nevadí, je na to dokonce hrdý. Konečně totiž má TO, po čem celý život toužil. A že je to trochu netradiční? O to je to lepší a zajímavější, protože se vydává po stopách, po kterých se dá jen málo vyvolených, kteří mají odvahu. Může to skončit buď jen dobře, nebo jen špatně, ale na to nemyslí. Užívá si toho, co teď je a trvá. Ostatní stejně jen závidí tu odvahu a hlavně ten pocit, který cítí. Kdo nepozná, nepochopí. 

Překvapila jsem svět, překvapila jsem své známé a dokonce i sama sebe ( i když jsem vždycky tušila, že něčeho takového jsem schopná). Ano, mám pochybnosti, jestli je to správné. Občas se zastavím a mrknu do budoucnosti, ale hned to přemýšlení zase zavrhnu, protože nechci vědět, co bude, zajímá mě jen to, co právě teď je! A ať si svět myslí, co chce... tohle jsem já a jsem tak šťastná a na tom jediném záleží!

4b

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Někdy prostě člověk ví! dvirka®pise.cz 04. 02. 2012 - 13:15
RE: Někdy prostě člověk ví! zlomenymec®pise.cz 05. 02. 2012 - 16:14
RE(2x): Někdy prostě člověk ví! pajenka 06. 02. 2012 - 08:20
RE(3x): Někdy prostě člověk ví! zlomenymec®pise.cz 08. 02. 2012 - 12:06
RE: Někdy prostě člověk ví! zuzka 21. 06. 2012 - 17:20