50 let-staří rodiče? Co na to děti(já).

24. duben 2008 | 20.05 |
Včera jsem se na přednášce o vývojové psycholigii dozvěděla, že věk od 50 let je již podle Erixona nazýván stářím. Je to pravda?

Tak vlastně podle této teorie bych skoro oba rodiče měla jak se říká tzv. v posklední fázi života.Je to smutné ale podle té teorie je to asi pravda. Ale já to tak nechci, chci aby semnoou rodiče byli dlouho. Vím, že to nejde navěky ale někomu se to daří na dlouho.
Děsím se toho, že mě je teprve 16 a mým rodičům 50 let. Všichni moji vrstevníci mají rodiče v rozmezí 35-45 let. Ale zas na druhou stranu...vím,že to není věkěm ale já mám rodiče( tedy aspoň mamku) naprosto skvělou. Neměnila bych zanic. Někteří mí vrstevnící by údajně měnily hned...tohle já neznám,naštěstí.

Nikdy jsem nepoznala svoje praprarodiče. Znala jsem babičky a dědu. Jednoho dědu jsem nepoznala nikdy. Druhého jen krátce. Babičce první je 80 a druhá osmdesátiny oslaví v tuto sobotu. Ostatní mají i praprarodiče ve věku, ve kterém jsou moje babičky. Čím to je. Proč já nejsem předurčena poznat do hloubky svoje příbuzné a předchůdce. Proč vlastně jde život, tak rychle. Třeba je lépe, že jsem je nepoznala. Kdo ví!!!

Zpět na hlavní stranu blogu