Učit se? Proč?

25. duben 2008 | 14.12 |
Je jen málo ,,dětí,, a dospívajících, kteří chodí rádi do školy kvůli učení. A proč se vlastně máme učit?

Asi od šestého roku našeho života, nám začíná dlouhý maraton, plný učení, školy a všech věcí, kteří se školou souvisí. Mnozí z nás se učíc až do svých 26 let a i déle. Pak je to tedy mnohdy 20 let našeho života.

Je jen opravdu málo lidí, co učení vysloveně ,,baví,,. Tedy ono se nedá říci baví...prostě je můj cíl něco dokázat, tak se budu dobře učit, pokud to bude jen trochu možné.
Tak je to vlasně i semnoou. Od malička jsem vedená k dobrým výsledkům ve škole. Nikdy jsem pro to neměla hmotnou motivaci(peníze,sladkosti,...). Někteří děti právě mají hmotnou motivaci ale to pak se učí pro rodiče a pro ty sladkosti, ne kvůli sobě. Což mi příjde až zvláštní.
Já jsem se vždycky učila jen kvůli sobě. Navíc k tomu i přispívalo, že bydlím na vesnici a tady v okolí jsem neměla nikoho ským bych chodila ven a jiné věci. Tak jsem seděla doma v učení a učila se.
Dnešní studenti se ale už neučí kvůli sobě. Berou vysokou školu téměř jako za samozřejmost. A tak si říkají: ,,nač se učit na střední nebo základce, když stejně se všechno ukáže až na vysoký škole,, . Na druhé straně je spousta těch, kteří jsou na učilišti nebo jen střední s nějakým zaměřením a vysokou školu naprosto zavrhují.

Podle mě je v této době vysoká škola něvo jako maturita před 20-30 lety. A zase maturita jako výuční list, bez kterého se téměř neobejdem.

S tím tu je ale i další problém, lidé prostě kvůli maturitám chodí na střední školy s maturitou a vyučených lidí v nějakém oboru je nedostatečně. Všechno má své pro a proti. Ale já se řídím heslem ,,jestli chci v životě něco dokázat(po profesiální stránce), tak se budu učit a učit ,,.Je sice pravda, že díky tomu budu sedět celý dny v učení ale na druhou stranu si později nemůžu říci: ,, měla jsem se učit...mohla jsem být tam a tam,,. A když to nevýjde? Aspoň jsem to zkusila. A to,že v učení se ztrácí jen život není pravda. Učením si ten svůj život vytvářím a tvaruju do obrazu, který je mi přijatelný.

školní lavice

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Učit se? Proč? cestovatelka®pise.cz 04. 05. 2008 - 15:42
RE(2x): Učit se? Proč? pajenka 04. 05. 2008 - 15:46
RE(3x): Učit se? Proč? cestovatelka®pise.cz 04. 05. 2008 - 21:00