Zkononalování ve focení

25. květen 2013 | 13.53 |

 Ještě do ledna toho roku jsem fotila s klasickým, vcelku levným kompaktem stylem: stiskni a foť. Na tom nebylo co zlepšovat, ani měnit. Nicméně 1.1.2013 mi domů přišla moje nová "hračka" Nikon D7000 se kterým samozřejmě šlo fotit týmž stylem, ale pak by postrádalo smysl vůbec kupovat nový fotoaparát takového formátu (a za takové peníze). První kroky vedly k ovládání fotoaparátu, které doteď nejsou ještě úplně doladěné, ale troufám si říct, že základní znalosti zvládám bez dlouhého přemýšlení.

A pak bylo důležité zapracovat na technice. Ať si říká kdo chce co chce, člověk sám o sobě se těžko naučí fotit, aby jeho fotky byly uspokojující i pro širší fotorgrafickou veřejnost. Mě se naskytla úžasná příležitost. Na naší fakultě je už druhým semestrem pořádán Přírodovědný fotoklub, kam chodí přednášet lidi o svých technikách a fotografiích. Jeden z těch známějších (a k mému údivu též fotograf) nám přednášel např. Dan Bárta o focení vážek. Úžasná podívaná a zároveň poučné povídání. 

Dále jsem si začala pravidelně kupovat časopis Digitální foto magazín (není zrovna levný, ale pro mě velmi užitečný). Čtu, chodím na přednášky, zkouším fotit a najednou to naskočilo. Nestačí namířit  a vyfotit, ale je důležité si všímat kompozice, rušivých prvků,... Začala jsem si všímat toho, co jsem dříve nechápala, jak si to ti lidé hlídají a kupodivu se mi to daří ještě před stisknutím spouště a ne až na fotce v PC.

To je doufám jen první krok, další snad budou následovat (doufám snad i s očekávanými novými-starými objektivy, ale o tom někdy jindy).

Moje fotogalerie: misinvisible.deviantart.com

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zkononalování ve focení damn-girl®pise.cz 26. 05. 2013 - 15:41
RE(2x): Zkononalování ve focení pajenka 26. 05. 2013 - 16:27
RE(3x): Zkononalování ve focení damn-girl®pise.cz 26. 05. 2013 - 17:41
RE(4x): Zkononalování ve focení pajenka 27. 05. 2013 - 18:14