Nejoblíbenější muzikál

25. duben 2008 | 14.45 |
Tak bych vám tu asi měla napsat i něco o svém osobně nejoblínějším muzikálu. Je to muzikál Jekyll a Hyde, který jsem měla to štěstí shlédnou 6.10.2007 v Hudebním divadle Karlín. Nebudu vám tu popisovat celkový děj a obsazení, jak to někteří lidí na svých blozích dělají, stejně si většinou jen okopírují z originálního zdroje. Děj apod. si každý z vás může najít na ofic.stránkách nebo již na zmíněných blozích. Já vám povím své dojmy a pocity, před, při i po představení.

Jekyll

Asi bych měla začít úplně od začátku. O muzikálu Jekyll a Hyde jsem se dozvěděla od hlavního interpreta muzikálu Mariána Vojtka.Tehdy jsem nechápala, proč říkal, že je to jeho nejoblíbenější role a že může jen a jen doporučit ale sama jsem brzy poznala jak to myslí.

Lístky jsem si rezervovala již na koci srpna, abych měla tzv. jistotu, že tam určitě půjdu. Na druhou stranu jsem si je pouze rezervovala pro případ, že by se Mariánovi změnili termíny a on by nehrál.
Na muzkál jsem se moc netěšila, vůbec jsem nevěděla, co od toho můžu čekat. O příběhu šíleného dokrota Jekylla jsem ani netušila. Jedině co jsem věděla bylo, že Marián tam bude mít hlavní dvojroli a že to nebude žádnej slaďák ale tak trochu horor.
Vzala jsem s sebou mamku a kamrádku Lucku, pro kterou to byl naprosto první muzikál a tak o to víc jsem si přála, aby byl s Mariánem.

6.10. ráno jsme brzo ráno vstali a vyrazili do Prahy. Vůbec jsem si neuvědomovala, že jedu do divadla. Přišlo mi to jako bych jela někam na na výlet. Když jsme dojeli do Prahy a šli si vyzvednout lístky, tak teprve v tu chvíli mi začalo docházet, že jdu na další muzikál.

Když jsme se usadili do hlediště, naprosto jsem si užívala atmosféru divadla a cítila jsem se naprosto skvěle. Vždyť já jsem přece na muzikálu. Konečně!!!
Muzikál začal. Při některých písničkách se mi tajil dech. Dokonalá choreografie a opravdovu důvěřivé prostředí mě naprosto vtáhlo do děje. Jekyllova úzkost a strach o otce a o ostátní, připadala jsem si jako bych to všechno prožívala s ním. Na některé písničky dodnes nezapomenu. Při písničce To je ta chvíle jsem opravdu nedýchala. Písničku jsem si užívala, každým kouskem mého těla. Každým porem mi vnikala do žil.
Když se Jekyll změnil poprvé Hyda, tak jsem opravdu měla strach o Mariána. Pamatuji si , že při proměně se měl pověsti na takovou síť a ta měla vyjet s ním nad jeviště. V té chvíli se tak zakymácel, že jsem vážně myslela , že spadne.
Jekyll1

Z nevinného Jekylla se stala příšera jménem Hyde.

hyde


Při předpřestákové písničce Žít, kdy Hyde zavraždí biskupa a podpálí ho. Při té písničce mě mrazilo. Doslova jsem se bála Hyda, který mlátil biskupa. Celé to představení jsem Mariánovi věřila, že to opravdu prožívá. Po oponě jsem zůstala ještě chvíli v němém údivu sedět v sedačce a možná jsem měla i otevřenou pusu.;-)

Po předstávce následovalo hodinu a půl(teď nevím přesně) vzrušení a akce, plné dojmů a strachu. Hydovi oběti jsem litovala. Nejvíce jsem litovala Lucy, která byla Hydovou milenkou ale bohužel vstoupila na špatnou stezku. Druhá polovila byla pro mě záživnější...opradu se rovnala hororu.

Po skončení jsem nemohlaze sebe vypravit nic jiného než slova údivu nad výkonem herců a provedení celého muzikálu.

Muzikál ve mě zanechal spoustu dojmů. A tomu se pak říká opravdvé umění. Něco to ve mě nechalo. A mě hrozně mrzí, že toto umělecké dílo skončilo a již se nejspíš nevrátí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Komentáře