Zrcadlo

1. květen 2008 | 09.26 |
Každý z nás, téměř každý den, když ráno vstane, tak se podívá do zrcadla.

Někdo si řekne: ,,panebože to snad nejsem ani já, co se to semnou stalo,, ; jiný zas: ,, to je dneska krásně, je a jak jsem se vyspinkal(a) do růžova,, . Všem se tohle zdá jako maličkost. Ale nevěřili by jste jak tahle jedna jediná věta dokáže ovlivnit celý den. Jak ráno vstanete, s takovou náladou prožíváte celý den. Tudíš, když ráno před zrcadlem se na sebe budete smát, bude to krásný den a na opak.

Ale co vlastně v zrcadle vidíme. Vidíme tam samu sebe. Ne to co by jsme chtěli vidět, jak se ukazujeme okolí ale ukazujeme se tací jací opravdu jsme bez přetvářek.
Většina z nás po oné větě udělá ranní hygienu apod. Ta krásnější polovička lidstva ale i muži;-) pak sednou před zrcadlo a parádí se, malují, voní, jen aby zakryli nedostatky, které chtějí vidět jen oni sami ale okolí už je to zakázané.

Proč ale vlastně okolí nemůže vidět jací opravdu jsme. Proč trávíme dlouuhé minuty, někdo i hodiny před zrcadlem. Je to snad proto, že právě my chcem býti ty nejlepší? Proto ostatní nesmějí vidět naše chyby? Zakrýt vizuální nedostatky je to nejjednoduší co můžeme udělat. Ale když chce někdo zakrýt i ostatní ,,vady,, vede to až k přetvářkám a to už ani pro onoho člověka není dobré. Přetvářka se snadno odhalí.

Ale já stále nechápu, proč nemůžem být sami sebou a nepřetvářet se, ani nezarkývat svoje chyby vrstvami barev. Vždyť přece přetvářka je to nejjednodušší co můžeme udělat. Ale aby jsme se nad svými chybami zamysleli a zkusili je opravit, to ne...

To pak už přece nejsme my...

Zrcadlo

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zrcadlo lenka 10. 05. 2008 - 10:38