Majáles

6. květen 2008 | 15.31 |
Ve dnech 5.-7. května slaví BiGy Skuteč Majáles... jsem studentkou BiGy tudíš se snažím plně účastnit.

Jistě všichni víte, co to Majáles je, tak si myslím, že nějaké suché vypravování o tom jak to vzniká a proč to je, by bylo otravné a vám všem již známé.
Tak vám povím, jak to probíhá u nás na BiGy a konkretně u mě.
Všechno začalo slavnostním průvodem v maskách po městě Skuteč... některé masky byli opravdu kuriozní, jako například ,,TŘIĎTE ODPAD,,. Moje třída Quinta B( 1.B. ) jsme šli za prvňáčky. Říkali jsme si, že se vlastně vůbec nemusíme převlíkat, vždyť my jsme těmi prvnáčky opravdu. Ale aby byla trochu sranda, tak jsme si nanosili dětské oblečení a i líčení a upravování jsem si náležitě užili.
DSC01651.JPG

Nejtěžší asi byli účesy, ale všechno jsme to zvládli a vypadali možná spíš jako Pipi Dlouhá Punčocha...hlavně já se svými úžasnými vlasy
DSC01654.JPG


Je fakt , že vypadám jak magor ale o to nám šlo. Pořádně si to užít a vyblbnout se...prostě vypadat jak magoři . Myslím, že se nám to povedlo....
DSC01666.JPG
Prosím stojí za upozornění, že na zemi leží náš třídní učitel, který si to z celé třídy užil asi nejvíce...
Tak co vypadáme jako prvňáčci? Nebo spíš jako utečenci z nějakého ústavu .


Když jsme byli ustrojení, šlo se na průvod městem...pan učitel střílel prakem po učitelých i žácích, házeli jsme po sobě houbu jako správní prvňáčci. Docela jsem koukala kolik lidí se na to vše přišlo kouknout.
Když jsme prošli až na náměstí začlo zahájení celého Majálesu vztyčním Majky .

Pak se odehrálo divadlo a my se šlo převlíct a ,,odlíčit,, ač se nám moc nechtělo. Nejzajímavější pro nás žáky bude asi zítřejší olympiáda... ale o tom zas příště .

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Majáles cestovatelka®pise.cz 07. 05. 2008 - 22:45
RE(2x): Majáles pajenka 08. 05. 2008 - 08:33